Nové přístroje umožní pacientům bezpečně podstoupit vyšetření na magnetické rezonanci v celkové anestezii. A to i těm od jednoho roku a deseti kilogramů.

Bezplatné vyšetření ledvin v Uherskohradišťské nemocnici
Jak předejít „tichému zabijákovi“? Kde vám bezplatně vyšetří ledviny

„Vzhledem k náročným podmínkám v prostředí velmi silného magnetického pole, které je nepřátelské k přístrojové technice a elektronice, vyžadují anesteziologické přístroje k zajištění bezproblémového chodu specifická řešení. Nové vybavení všechny podmínky perfektně splňuje a v rukou zkušeného týmu zajišťuje kvalitní a bezpečnou anestezii,“ popsal výhody nových přístrojů primář uherskohradišťské ARO Michal Houfek.

Uherskohradišťská nemocnice pořídila sedm nových sanitek; březen 2024
V Uherskohradišťské nemocnici obnovují vozový park. Pořídili sedm nových sanitek

Ten dále vysvětlil, že vyšetření na magnetické rezonanci v anestezii či sedaci, tedy utlumení léčivy, nejčastěji provádějí u menších dětí, hendikepovaných osob či u pacientů se strachem ze stísněných prostor.

Uherskohradišťská nemocnice pořídila nové vybavení na ARO.Uherskohradišťská nemocnice pořídila nové vybavení na ARO.Zdroj: Uherskohradišťská nemocnice

Mezi pořízenou techniku patří anesteziologický přístroj Leon MRI a pacientský monitor. Anesteziologický přístroj s velkým barevným dotykovým displejem umožňuje přesné dávkování plynů pomocí podsvíceného bloku pěti průtokoměrů.

Přístavba porodnicko gynekologického pavilonu v Uherskohradišťské nemocnici; březen 2024
V hradišťské nemocnici přistavují porodnicko-gynekologický pavilon za 34 milionů

Zakoupený pacientský monitor slouží k monitorování základních životních funkcí se zaměřením na pacientovu bezpečnost, kvalitu sledování a rychlost ve zpracování dat.

„Nejnovější technologie poskytují obsluhujícím zdravotníkům optimální podporu pro práci během zákroků či při diagnostice,“ přiblížila mluvčí uherskohradišťské nemocnice Lucie Sedláčková s tím, že oba přístroje jsou vhodné pro anesteziologickou péči pro pacienty již od jednoho roku věku a od deseti kilogramů hmotnosti.

Uherskohradišťská nemocnice pořídila špičkový přístroj pro detekci rakoviny prsu. Ilustrační foto; březen 2024
Uherskohradišťská nemocnice pořídila špičkový přístroj pro detekci rakoviny prsu

„Bezpečí pacientů je pro nás na prvním místě, u nejmenších dětí je celková anestezie při vyšetření na magnetické rezonanci nutná zejména proto, že děti nevydrží nezbytnou dobu pro vyšetření v jedné poloze, bez nežádoucích pohybů,“ dodal primář Houfek.