Nechyběl ani uherskohradišťský místostarosta Čestmír Bouda. Jedinou vadou na kráse večerního programu bylo chladné sychravé počasí.

„Velkou zásluhu na tom, že hospicový tým od roku 2019 funguje, má jeho současný vedoucí Radek Nohál. Za ten malý zázrak, který se u nás před pěti lety stal, je třeba poděkovat Pánu i všem členům týmu, kteří s laskavou péčí přinášejí svou odborností pokoj, klid a útěchu těm, jež procházejí těžkou fází života,“ nechal se slyšet ředitel Charity Uherské Hradiště Jiří Jakeš.

Více než 100 tisíc korun vybrali v Nivnici při akci Pohybem pro Domácí hospic Antonínek; sobota 23. září 2023
Nivnické Mamky-lamky uspořádaly běh pro hospic Antonínek. Vybralo se 112 tisíc

Služba podle vedoucího Domácího hospice Antonínek Radka Nohála disponuje zhruba dvaceti lidmi, kteří jsou připraveni obětovat péči lidem, kteří to potřebují, nonstop 24 hodin denně, sedm dnů v týdnu, 365 dnů v roce.

Čas podle zástupce ředitele Charity Uherské Hradiště Dalibora Jiráska ukázal, že od hospicovských začátků, až do současnosti, kdy má služba kolem sta klientů, je to velký skok vpřed.

„Jsme rádi, že všechno takto dobře dopadlo, a že ten tým je takový, jaký je, protože všichni dobře víme, jak je v dnešní době těžké sehnat lékaře, zdravotní sestru, kohokoliv,“ řekl Dalibor Jirásek.

Tým Domácího hospice Antonínek tvoří lékaři – specialisté, zdravotní sestry, speciální pracovník, psycholožka, duchovní a pastorační asistentka.
Jejich cílem je umožňovat domácí hospitalizaci, při níž společně zvládají symptomy doprovázející pokročilá onemocnění, jakými jsou například bolesti, dýchací obtíže či nevolnost.