„Franklovka, která je dnes jednou z budov hradišťské umprumky, má za sebou velmi pohnutou minulost. Mimo jiné se zde nacházelo krajské velitelství Státní bezpečnosti, tedy místo věznění a mučení politických vězňů,“ připomněla krajská radní pro oblast školství Zuzana Fišerová.

Upozornila, že po více než sto letech od svého vzniku potřebuje děravá střecha této secesní památky generální opravu. „Do listopadu by měla být hotová,“ upřesnila radní Fišerová.

Nový výtah, kotelna a oprava podlah

Společně s opravou Franklovky schválilo vedení Zlínského kraje opravy za více než 19 milionů korun na dalších sedmi školách na Slovácku, ale také na Zlínsku a na Valašsku. Většina z nich má být hotová do podzimu.

Mezi schválenými investičními záměry je například i vybudování výtahu ve Středním odborném učilišti ve Valašských Kloboukách za více než tři miliony korun.  Výtah zajistí bezbariérovost objektu školy, který slouží pro výuku žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, ale také jako domov mládeže a internát.

Integrovaná střední škola – Centrum odborné přípravy Valašské Meziříčí se už nyní chystá na zimní sezonu, za téměř 2,7 milionu korun tu v letních měsících dojde k rekonstrukci kotelny.

Na Gymnáziu Jana Pivečky a Střední odborné škole ve Slavičíně za více než 2,3 milionu korun opraví podlahy a vymění dveře u vstupu do vestibulu.

„Dobrou zprávu mám i pro žáky Obchodní akademie v Uherském Hradišti a Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě. Podlahy tělocvičen jejich škol projdou v nadcházejících měsících kompletní renovací,“ slíbil krajský radní pro oblast investic Zbyněk Fojtíček.

Náklady na uherskohradišťské obchodní akademii má podle něj kraj propočítány na bezmála 1,6 milionu, ve Starém Městě to bude 1,9 milionu.

„Díky novému povrchu na venkovním hřišti za necelý milion si budou moci hrát a sportovat také děti z Dětského domova v Uherském Hradišti,“ doplnil krajský radní pro oblast investic Zbyněk Fojtíček.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Excelentní barevnou šou v Brodě předvedly soubory z Asie i Jižní Ameriky

Mezinárodní soubory v Uherském Brodě | Video: Pavel Bohun