Výstava se jmenuje Studentské Ohlédnutí, protože jejími autory jsou studenti Střední uměleckoprůmyslové školy (obor Užitá fotografie), Gymnázia Uherské Hradiště (výtvarný a audiovizuální kroužek) a Základní umělecké školy (obor Fotografie a nová média).

Jedná se o součást slováckého pressfota Ohlédnutí 2023 ve foyer místního kina Hvězda.

Vernisáž Studentského Ohlédnutí se uskutečnila ve středu 10. ledna v prostorách Střední uměleckoprůmyslové školy. Kromě studentů promluvil také Josef Korvas z Městských kin Uherské Hradiště.

Nenechte si ujít. Slovácké pressfoto Ohlédnutí 2023 nabízí fotografie 73 autorů a autorek
Nenechte si ujít. Slovácké pressfoto Ohlédnutí 2023 nabízí fotografie 73 autorů

Každá ze škol se při fotografování zaměřila na něco jiného. Například žáci místní ZUŠ se svému projektu Hradišťský člověk věnovali čtyři roky. Zbrzdil je covid-19.

„Fotografovali jsme lidi v ulicích, v pasáži Slunce i na autobusovém nádraží a na dalších místech města. Chtěli jsme pomocí fotografie zjistit jací obyvatelé Uherského Hradiště jsou. Velké díky patří Markovi Malůškovi za to že nás k tématu přivedl,“ řekl při vernisáži jeden ze žáků ZUŠ Uherské Hradiště.

Výstava Ohlédnutí 2023 bude k vidění v prostorách kina Hvězda v Uherském Hradišti do 7. února. Prohlédnout si ji je možné také na webových stránkách ohlednuti.uh.cz.