„Výměna auta JSDH Uherské Hradiště je již potřebná zejména vzhledem ke stáří vozu, který byl vyroben v roce 2004, ale i kvůli vysokému počtu najetých kilometrů a rostoucím nákladům na odstraňování závad,“ sdělil mluvčí radnice v Uherském Hradišti Jan Pášma.

Vůz by měl být vybavený základním požárním příslušenstvím, devíti místy k sezení a prostorem pro uložení materiálu. Radnici bude stát 1 milion a 250 tisíc korun.

Kdy bude nové auto pro JSDH Uherské Hradiště k dispozici, zatím radnice neví, dodací lhůty automobilů jsou v současnosti o mnoho delší, než tomu bylo dříve.

Dobrovolní hasiči. Ilustrační foto.
Dobrovolní hasiči z Jarošova a Vések dostanou nové vysílačky i čerpadla

„U auta pro hasiče z Vések jsme na dodání čekali více než rok, což je opravdu hodně. Přáli bychom si, aby auto pro JSDH Uherské Hradiště bylo připraveno v podstatně kratším termínu. Byl by to pro ně pěkný dárek k letošnímu 150. výročí od založení jednotky dobrovolných hasičů u nás ve městě,“ řekl starosta města Stanislav Blaha.

Město Uherské Hradiště na základě požárního zákona aktuálně zřizuje pět jednotek dobrovolných hasičů (Uherské Hradiště, Mařatice, Jarošov, Míkovice a Vésky). Ty zasahují na území města zejména mimořádných událostech, například při odstraňování následků živelních pohrom a dále také při požárech budov nebo polního porostu.