Zlatým hřebem programu se stalo předání šeku s částkou 132 700 Kč fotbalistou Milanem Petrželou pro ZŠ a MŠ Šafaříkova na vzdělávání žáků s poruchou autistického spektra.

Šlo o výtěžek kampaně Auty pro autisty. Za každý vhozený aut během zápasu 1. FC Slovácko s SK Slavia Praha, který se uskutečnil o velikonočním víkendu, věnoval Milan Petržela prostřednictvím transparentního účtu spolku Horní Dolní 100 korun.

Fotbalisté Slovácka o Velikonocích hostili před vyprodaným stadionem Slavii Praha.
Ani vyprodaný stadion nepomohl. Slovácko podlehlo Slavii, rozhodl Jurečka

Přidali se k němu také kolegové z 1. FC Slovácko Petr Reinberk a Stanislav Hoffman, stejně jako bývalí hráči 1. FC Slovácko, nyní hrající za SK Slavia Praha – Michal Tomič a Václav Jurečka.

Na 132 700 Kč se cifra vyšplhala spolu s příspěvky fanoušků a podporovatelů.

Při vernisáži výstavy zazpívaly děti z Folklorního souboru Omladinka. Záštitu nad akcí Modrý den převzal starosta města Stanislav Blaha.

Ředitel fotbalistů Slovácka Petr Pojezný.
Fotbalové Slovácko v roce 2022 zaplatilo agentům více než deset milionů korun

„Myslím si, že to, že se tady potkáváme, že se studenti uherskohradišťské SUPŠ zapojili a mají svým způsobem na svědomí tuto vernisáž, je dobře, protože pochopit to, že mezi námi jsou lidé, kteří ten svět vnímají malinko jinak a snažit se jim porozumět, je nesmírně důležité,“ řekl Stanislav Blaha, který také poděkoval za vybranou částku uherskohradišťským fotbalistům.