„Únor byl mimořádně bohatý na sněhové srážky a to se promítlo do nákladů,“ uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý. Nejhorší byla situace v okrese Vsetín, kde na údržbu komunikací padlo téměř patnáct milionů korun. Nejméně pak zima stála v okrese Uherské Hradiště, a to necelých deset milionů.

Náklady na úpravu krajských silnic za leden a únor stály bezmála sedmaosmdesát milionů korun. „Je to víc, než kolik stojí v mírnějších zimách údržba silnic II. a III. třídy za celý rok,“ upozornil Malý.

Silničáři ale mají co dělat i nyní. „Je nutné neodkladně zahájit úklid vozovek, sběr posypového materiálu a také začít s plošnými opravami silnic, protože stav silnic je výrazně horší než v předešlých letech,“ popsal Malý.

Podotkl, že kvůli nákladným zimním zásahům bude muset ŘSZK požádat Zlínský kraj o posílení provozního příspěvku o padesát milionů korun.

„Zatím však nehodláme potřebné práce na údržbě silnic ani plánované investice omezovat. Pokud by ale nedošlo k posílení rozpočtu, museli bychom své plány redukovat nebo i odložit některé investice ve druhé polovině roku,“ řekl ředitel ŘSZK.