„Ve vesnici se množily naprosto nepodložené fámy, že se do uvolněné budovy mají nastěhovat nepřizpůsobiví občané," vysvětlil David Surý, předseda Osadního výboru pro místní části Těšov-Újezdec.

Že se podobného využití školky v žádném případě nemusí obávat, potvrdil místostarosta Uherského Brodu Jan Hrdý. „Účel stavby budeme projednávat pravděpodobně v prosinci. Nad možností ji přetvořit v ubytovnu ale ani neuvažujeme," uvedl Jan Hrdý.

S vysokou pravděpodobností se bývalá školka vrátí ke svému původnímu záměru a stane se střediskem volnočasových aktivit. „Naše představa je taková, že by zde třeba v budoucnu mohl cvičit místní folklorní soubor Rozmarýn," konstatoval předseda Osadního výboru Těšov-Újezdec, který doporučil městu budovu neprodávat, ale pouze nabídnout k pronájmu. „Takto nad bývalou mateřinkou neztratíme kontrolu," zdůraznil David Surý.

Školka se spojila se Základní školou Újezdec na začátku září tohoto roku. Důvodem bylo zejména nedostatečné naplnění obou zařízení a s tím spojená finanční náročnost. Po dvou týdnech fungování se zdá, že se řešení osvědčilo. „Ohlasy máme zatím vesměs pozitivní. Malé děti jsou v jednom patře, takže učitelky mají větší přehled. Rodiče zase považují za plus větší prostory, lepší vybavení a také klidné okolní prostředí," poznamenala Soňa Čechová, ředitelka ZŠ Uherský Brod – Újezdec.

ADÉLA BURÁŇOVÁ