Souvisejici články si můžete přečíst po rozkliknutí ZDE

Pořadatelé připravili na pátek 17. června program na Masarykově náměstí a v Klubu kultury. Tam se budou dopoledne konat kouzelná představení pro děti z mateřských a základních škol. Odpoledne mohou zájemci navštívit jeden z vrcholů celé akce, Kouzelné odpoledne na Masarykově náměstí. „Chtěli bychom zkusit vytvořit rekord, kdy na jednom místě ve stejný čas bude co největší množství lidí modelovat zvíře z balonků a také bychom chtěli udělat kouzelnou jízdu naslepo ulicemi města,“ láká pořadatel Jiří Hadaš.

Na pátek pořadatelé připravili odborný magický seminář pro kouzelníky. V sobotu 18. června se pak uskuteční velká Magic gala show, kterou slovem provede herečka Dana Morávková a vystoupí na ní třeba účastníci Talentmanie nebo zpěvák Petr Kotvald. „Chtěli bychom navázat na kouzelnická představení, která se v Hradišti konala před revolucí,“ uvedl důvod konání festivalu Hadaš.

Akce byla hojně navštěvovaná v osmdesátých letech, kdy se před Klubem kultury vyprošťoval kouzelník ze svěrací kazajky na hořícím laně nebo když se fakír Ben Gham snažil překonat rekord a ležel v Hradišti na náměstí ve výloze čtyřiadvacet hodin na hřebících.