Kukátko Uherskobrodska klikni ZDE

Ten vznikal o uplynulém víkendu k titulní skladbě jejich nového CD Infra, která má název Bring You Down, v areálu někdejšího vojenského opravárenského závodu v Uherském Brodě, jemuž se tam ale neřekne jinak než Maršněrka.

„Jak napovídá název písně Bring You Down, který lze volně přeložit jako Sejmu tě, uvažovali jsme, kam děj videoklipu směřovat, až nás napadlo, že by se mohl odehrávat v ringu. Byl s tím ale velký problém, protože nejbližší volně přístupný ring nebyl ani ve Zlíně. Měli jsme však štěstí. Točit jsme mohli začít díky laskavosti pana Jaromíra Sykory, který nám nezištně propůjčil svou znamenitě vybavenou tělocvičnu v objektu bývalé Maršnerky, kde nám byl ring k dispozici,“ říká lídr kapely Kopec.

Do velkého klinče se v ringu pustí s kickboxerem Jakubem o více než dvacet kilo lehčí zpěvačka Petra. „Prozradit můžu jen tolik, že ve strhujícím klipovém finále nakonec dojde i na střelné zbraně,“ naznačuje s potutelným úsměvem Kopec. Režisérem snímku, jenž by měl být hotový začátkem příštího roku, je třiadvacetiletý Michal Šteflovič z Doloplaz u Prostějova, který už zkušenosti s natáčením klipu má. Jeden totiž točil vloni s věhlasným Petrem Nagyem, a to přímo v americkém Bostonu. V neděli v Maršnerce se ale také musel pořádně ohánět. „Na tříminutovou skladbu jsme natočili víc než dvě hodiny materiálu. Zabralo to skoro celý den,“ naznačuje muž zpoza kamery, který bude stát i za konečnou podobou snímku. A kdo je autorem scénáře? Ačkoliv se na něm podle Kopce podepsala především invence baskytaristy Svatě Tinky, je společným dílem celé kapely. Příznivci Chaos In Head se tedy mohou těšit na další filmovou perličku této crossoverové partičky, která chystá nejbližší koncert na 18. prosince do brodské hospody U Michala.

CD Infra, jež vydala kapela letos v létě, má deset skladeb a vznikalo v bzeneckém nahrávacím studiu Shaark a v lipovské Šopě Standy Valáška.

Videoklip, který brodští rockeři natáčejí, je v pořadí pátý a hudební fajnšmekři by se s ním na televizních obrazovkách v některých pořadech hudební stanice Óčko mohli setkat na jaře příštího roku.