„Už jistě můžeme ze známých korovirových důvodů odpískat společný, oblíbený a už tradiční velikonoční výšlap na Velkou Javořinu. V ohrožení jsou vlastně všechny akce v první polovině letošního roku. Proto navrhuji netradiční výšlap. Příští víkend máme Velikonoce, tak se vydejme do přírody. Pěkně podle zákona ve dvou. Vyberte si jeden z volných velikonočních dnů a zajděte, nebo zajeďte na kole, ve dvojku na známé nebo i neznámé místo. Vemte si nové turistické tričko, ještě lépe nějakou velikonoční ozdobu a vyfoťte se. Fotku pošlete, šupneme ji na stránky,“ poslal členům klubu správce turistického webu Stanislav Dufka.

Jako jeden z prvních reagoval bývalý předseda Stanislav Kuřina se svou manželkou a spojil příjemné s užitečným.

„Na Velikonoce jsme byli u Tovaryšské studánky. Bylo nutné ji před sezonou vyčistit, opravit provizorní můstek a zavěsit turistickou schránku. Dál jsme se vypravili na Střečkův kopec, Smíchov a na Svatý Antoníček,“ prozradil Kuřina svoje velikonoční aktivity.

Velikonoční cyklo výšlap od Kamenné búdy na Velkou Javořinu.
Velikonoční výšlap na Javořinu: policejní kontrola nošení roušek

Ve lhotské turistice jsou také manželé Jaromír a Liba Štěpánovi z Ostrožské Nové Vsi, kteří zamířili na Hodonínsko. „Byli jsme na Radějově, Strážnici a také v Chřibech,“ popisoval trasu Jaromír Štěpán.“

Cíle lhotských turistů byli o velikonočním víkendu různé. Oblíbený vrchol Bílých Karpat Velká Javořina, cyklovýlet k Břestecké skalce, ke kapli Barborka, k rozhledně Radošov nebo také na blízkou Babí horu.

Turisté z Ostrožské Lhoty mají ve své správě obnovený vojenský bunkr pod Svatým Antoníčkem. Jeho každoroční slavnostní otvírání se v tradičním dubnovém termínu z pochopitelných důvodů neuskuteční. Jeho správci Josef Boček a Stanislav Kuřina se tak těsně před svátky připravovali na posunutou sezonu. „Provedli jsme prořez klestí, zhotovili ohniště a celkovou úpravu kolem,“ dodal na závěr Kuřina.

Jízda králů ve Vlčnově. Ilustrační foto.
Jízda králů ve Vlčnově se v květnu nepojede