Módní přehlídkou byla v Turistickém centru Velehrad slavnostně odstartována výstava s názvem Svatební fotografie 4x jinak. Svatební fotograf Ludvík Daněk, rodák z Dolního Němčí, žijící v současné době ve Švýcarsku, svatební duo Creativelove, Jan Skrášek a Kamila Urban z Uherského Hradiště-Jarošova, poskytující profesionální fotografické služby s působností po celé Evropě, Petr Salinger z Kostelan nad Moravou, zaznamenávající nejdůležitější životní události v životech druhých, ale i Jana Máčková – fotografka z Uherského Brodu, která se nejvíce zaměřuje na fotografování svateb, portrétů, dětí, rodin i na komerční fotografii.

Festival Letní filmová škola Uherské Hradiště 2019 - akreditace účastníků
V Hradišti začala Letní filmová škola. Podívejte se na atmosféru prvního dne

To byla pětice fotografů, která při rozhovoru s moderátorem Tomášem Horváthem zbytečně neprodlužovala povídání o tom, jak správně fotografovat, jakou techniku k pořizování snímků používat či jak je svatební fotografie krásnou, ale také náročnou disciplínou.

Z jejich fotografií, které budou v turistickém centru vystaveny až do konce října, je patrné, že při svatbách zachytili opravdu neopakovatelné okamžiky toho či onoho života novomanželů, kteří na ně budou i po letech s radostí a láskou vzpomínat. Svatební fotografové byli výbornými pozorovateli, kteří v den svatby zmáčknuli spoušť svého foťáku v tu pravou chvíli.

„Jako svatebního fotografa amatéra mě potkalo velké štěstí, když si mé práce všimnul velmi uznávaný a úspěšný švýcarský fotograf Frank Hedrich. Nabídl mi práci svatebního fotografa v jeho týmu a já tak získal velmi cenné zahraniční zkušenosti ve skutečném světě profesionální svatební fotografie,“ svěřil se rodilý Dolněmčan. Netajil se tím, že jeho srdce zůstalo doma, na krásné Moravě, na niž by se chtěl po čase zase vrátit.

Návštěvníci vernisáže se po zhlédnutí nejen svatebních fotografií mohli nechat unášet hudbou a písničkami SummerJazz duo, degustovat mohli vína Jančurova rodinného vinařství z Modré, ale také obdivovat zdobení perníkových srdcí a květinové vazby Marty Bajajové z Popovic.

Výstava Svatební fotografie 4x jinak . Turistické centrum Velehrad.Na snímku Ludvík Daněk
VIDEO: Na Velehradě zahájili působivou výstavu svatebních fotografií
Takto to v současné době vypadá u kontejnerů v několika částech Uherského Hradiště.
Uherské Hradiště se topí v odpadcích, lidé jsou prostě bezohlední