Hlavní novinkou je účast Starého Města a Kunovic. Během výšlapu se účastníci seznámí na trasách se střípky historie z informačních tabulek u jednotlivých mostů. Hlavním smyslem však zůstává vytáhnout jednotlivce, dvojice i větší party na čerstvý vzduch a těšit se z míst, kde žijeme.

Kolonáda v Květné zahradě v Kroměříži; květen 2023
Na Velikonoce otevřou některé památky v kraji. Zámek Vizovice zdražuje vstupné

Začátek uherskohradišťské trasy je v informačním centru na Masarykově náměstí. Zde každý, kdo na pochod vyrazí, dostane potřebné informace, ale taky záznamovou kartičku na razítka a mapku s přehledem zastavení – mostů. „Tak jako v loňském roce přislíbily účast podniky Cafe Atelier, Restaurace Přístav a Zašívárna U Osla. Na jejich zastávkách bude možné chvíli spočinout, dát si něco dobrého a získat razítko do kartičky,“ upřesnila organizátorka akce Michaela Sakrajdová z Městského informačního centra v Uherském Hradišti.

Stavbaři v těchto dnech prodlužují splavnost Baťova kanálu o poslední kilometr.
V Baťově kanálu roste plavební komora. Lodě proplují z Otrokovic až do Hodonína

V Zašívárně U Osla bude hrát živá hudba. „A pokud se někomu nebude chtít zpátky do Uherského Hradiště pěšky, může využít plavbu lodí od přístavní hrany Kunovský jez. Lodí lze doplout do hradišťského přístaviště, odkud se zájemci vydají zpět do infocentra s vyplněnou kartičkou. Jako vzpomínku tam obdrží pamětní list,“ doplnila Sakrajdová.

Vodní prvky i více zeleně. Nová podoba Masarykova náměstí v Uherském Hradišti.
Vodní prvky i více zeleně. Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti čeká proměna

Registrace účastníků začne v informačním centru v 9 hodin a poslední výprava by odsud měla vyrazit ve 14 hodin. Celá trasa je dlouhá zhruba devět kilometrů. Jak v Kunovicích, tak ve Starém Městě je výchozím bodem infocentrum. V Kunovicích budou připraveny 4 zastávky a ve Starém Městě 3. Za účast se nic neplatí.