„Výšlapem do přírody v Chřibech jsme už po osmnácté vzdali hold bývalému veliteli tupeského hasičského sboru Pavlu Vávrovi, který tragicky zahynul v roce 1994 ve svých osmatřiceti letech,“ uvedl starosta tupeských hasičů Pavel Churý. Kroky účastníků pochodu zamířily po cyklistické stezce z Tupes na velehradský hřbitov, kde se u hrobu Pavla Vávry uskutečnil pietní akt.  

„U Pavlova hrobu jsme si připomenuli, že se jako bývalý velitel našeho hasičského sboru významně zapsal do jeho historie, která se začala psát před sto dvaadvaceti lety,“ poznamenal Churý.   Pavel Vávra byl podle něj velkým milovníkem Chřibů. Pro dobrovolné hasiče, turisty a jejich stoupence z obce pořádával dvakrát do roka výšlapy do chřibské přírody.

„U příležitosti jeho tragického skonu pořádáme každým rokem o poslední únorové sobotě na jeho počest Zimní putování po blízkých Chřibech,“ objasnil sobotní výšlap Churý.   Po pietním aktu na velehradském hřbitově se účastníci pochodu vydali ke kempu za Velehradem, na Komínek mezi Chabaněmi a Břestkem, kde si zapálili oheň, opekli špekáčky a zamířili pod Břesteckou skálu a odtud pak do Tupes.