Akce přilákala především rodiče a prarodiče školáků a předškoláků. Děti školou povinné se snažily představit veřejnosti v tom nejlepším světle a ukázat jí ve svých třídách, co pod vedením svých kantorů, kteří svou práci dělají s láskou a chutí, dokáží, čemu se naučily. Velkou návštěvnost zaznamenala improvizovaná kavárnička. Ten, kdo v jejích dveřích ucítil závan kávy, neváhal ji navštívit. Při kávě a zákusku hodili hosté kavárničky alespoň na chvíli všechny starosti za hlavu.

Kristýna Hoidarová Kolocová byla nadšená koštem vín v Tupesích.
Vína v Tupesích koštovala i plážová volejbalistka Kolocová

V Tupesích funguje knihobudka

A protože dveře tupeské školy byly otevřeny dokořán, mohli si z ní návštěvníci odskočit přes silnici na uvedení do provozu první knihobudky ve vesnici. O přestřižení červené pásky se postaral starosta Tupes Oldřich Vávra s ředitelem školy Štěpánem Kubišem. „S nápadem na zřízení knihobudky přišlo vedení naší školy, která se o ni bude také starat. Jde o vysloužilý telefonní automat, který provozovatel sítě zrušil. Je to předvedení recyklace v praxi," vysvětlil první muž Tupes.

Lidé mohou do budky odkládat knihy, které už mají přečtené, nebo si je z ní při čekání na autobusové zastávce vypůjčit. „Zazněl tu dotaz, jak dlouhá je výpůjční doba. Odpovím takhle. Protože je knihobudka přímo proti kapli, výpůjční doba knih je symbolicky na věčnost," sdělil Oldřich Vávra. Poznamenal, že úvodním vkladem v knihobudce jsou knihy, které byly vyřazeny v rámci obnovy knihovních fondů v základní škole a místní knihovně.

Ve sluncem zalitém tupeském parčíku postavili v neděli tupeští hasiči májku.
Na Slovácku se slavilo 72. výročí konce II. světové války

Svátek matek patří na Slovácku k nejoblíbenějším

Když se dveře tupeské základní školy zavřely, přesunuli se dospělí i jejich ratolesti do přírodního amfiteátru Orlovna, v němž se začala odvíjet oslava Dne matek. „Je to především oslava života. Děkuji tedy všem ženám-matkám, které ten život přináší na tento svět. Je to typ oběti, ale obrovská radost a budoucnost," řekl starosta obce v úvodu oslavy blížícího se Svátku matek. Na pódiu Orlovny se se svým pásmem představily skupinky Koťátek a Kuřátek z tupeské mateřinky. Když na betonovou plochu naklusaly mažoretky ze základní školy, spustily se z těžkých mraků provazce deště, které děvčátka v růžových šatičkách zahnaly pod střechu a už jim nedovolily vystoupit. Program předčasně ukončil několika písničkami mužský pěvecký sbor Tupešané.

Účastníci pochodu se na velehradském hřbitově poklonili po třiadvacáté památce Pavla Vávry.
Ani po třiadvaceti letech nemohou na svého velitele zapomenout