První den nabídl pro pedagogické pracovníky seminář zaměřený na tvorbu z přírodních materiálů, odpoledne pak v Uherském Brodě zahájili výstavu dětských prací a vyhlásili vítěze česko-slovenské výtvarné soutěže Svět očima skutečnosti a fantazie.

Hlavní program festivalu je přichystán na víkend, kdy se v hradišťském Klubu kultury mají promítat soutěžní snímky. Nejlepší amatérský film obdrží Velkou cenu, nejlepší zahraniční amatérský snímek Cenu města Uherský Brod a další cenu věnuje Odborový svaz pracovníků kulturních zařízení. Profesionálové budou soutěžit o hlavní cenu Josefa Velka a ceny ministerstva životního prostředí a hejtmana Zlínského kraje.

Kromě nejlepších filmů, které odborná porota doporučila k promítání ve dvou projekčních místnostech, návštěvníci mohou v sobotu odpoledne zhlédnout také přihlášené snímky. Pořadatelé navíc budou mít k projekci nejlepší snímky z letošního Světového festivalu filmů o národních parcích z partnerského města Sondrio. Vstup na promítání je volný. Z Hradišťska se festival na jeden den přesune i do krajského města Zlína. Zájemci mohou některé snímky zhlédnout v úterý odpoledne v expozici Baťova mrakodrapu. Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže se uskuteční v sobotu večer ve velkém sále Klubu kultury Uherské Hradiště.

Projekt Týká se to také tebe je tematický mezinárodní festival filmů a videoprogramů, které doplňují odborné přednášky, semináře, konference či výstavy. Jeho cílem je upozornit veřejnost na filmová a televizní díla, zásadně se vyjadřující k ekologickým stránkám lidské existence v dnešním světě. Festival vyhlašuje ministerstvo životního prostředí, Zlínský kraj, Uherské Hradiště, Uherský Brod a Odborový svaz pracovníků kulturních zařízení za podpory ministerstva kultury.

Přečtěte se také:

TSTTT představí 94 snímků