Slovácký deník zjišťoval u největších zaměstnavatelů na Uherskohradišťsku, jestli se u nich pracovníci dočkali štědrého Ježíška v podobě mimořádných finančních odměn. Jak se zdá, tento nadstandard je dnes spíše už jen výjimkou.

„My jsme vyplatili již v listopadu všem našim zaměstnancům jednorázovou odměnu ve výši pět tisíc korun. Mimo to jsme jim také věnovali poukázky na nákup v nemocniční lékárně v hodnotě dvou tisíc korun a vyplatili jsme jim penzijní připojištění," vypočítal bonusy v Uherskohradišťské nemocnici její ředitel Petr Sládek.

„Taková odměna samozřejmě vždycky potěší, zvlášť v předvánočním čase. Ale kdyby byla v každé výplatě, tak je to ještě lepší," pousmála se zdravotní sestra Marie Hubáčková. Příjemnou zprávou nejen pro ni jistě bude, že nemocnice v letošním roce počítá s navrhovaným zvýšením platů ve výši pěti procent.

Z větší částky na svých účtech se mohli těšit také zaměstnanci České zbrojovky Uherský Brod. Jednou z odměn je pro ně takzvaný tarifní příplatek, který je na základě splnění finančních cílů vyplácen několikrát ročně. A příplatku se nejspíš dočkají i za poslední kvartál letošního roku.

Prémie se odvíjí od výsledků podniku

„Sečtu-li všechny hodnoty tarifního příplatku pro zaměstnance za letošní rok, vyjde mi, že každý zaměstnanec dostal téměř polovinu jednoho měsíčního základního platu navíc," nastínil systém odměn společnosti viceprezident pro vnější komunikaci Radek Hauerland.

Mimo to zbrojovka na základě výjimečně dobrých výsledků společnosti vyplatila i mimořádnou odměnu. Za loňský rok tak podle Radka Hauerlanda každý zaměstnanec obdržel mimo drobné dárečky také 2400 korun, případně jejich poměrnou část, neodpracoval-li ve firmě celý rok.

Od výsledků firmy se odvíjí odměny také v ostrožské společnosti Dyas. „V letošním roce od nás zaměstnanci dostali nějaké dárečky a finanční obnos," nastínil ředitel Radek Nejeschleba.

Žádný třináctý plat nečekal ani zaměstnance ve firmě Hamé. „Vše řešíme v rámci systému odměňování za plnění stanovených úkolů v průběhu celého roku," sdělil mluvčí společnosti Petr Kopáček.

Pro jiné společnosti je otázka vnitropodnikového odměňování citlivou záležitostí. „Informace o případných odměnách v našem podniku neposkytujeme," konstatoval finanční ředitel Slováckých strojíren Vladislav Ondrůšek. Společnost Aircraft industries se i přes opakované dotazy k této záležitosti nevyjádřila vůbec.

Do jaké míry jsou v dnešní době finanční bonusy ve firmách běžné, lze jen těžko posoudit. „Nadstandardní odměňování ve firmách nepatří mezi ukazatele, na které bychom se v rámci naší činnosti zaměřovali," uvedl ředitel úřadu práce v Uherském Hradišti Richard Janíček. Daleko více lidí se však dle jeho vyjádření může v letošním roce vůbec těšit z výplat od svého zaměstnavatele, neboť údaje o počtech nezaměstnaných jsou letos příznivé. Zatímco na konci roku 2013 bylo bez práce 7710 lidí, 30. listopadu 2014 jich bylo o téměř dva tisíce méně 5842.