„Výše částky vybrané pro potřebné přesáhla naše očekávání. Chtěl bych za to poděkovat všem dárcům, koledníkům, a také uherskohradišťskému děkanovi Josefu Říhovi, který se tříkrálového koledování také osobně zúčastnil,“ řekl personální manažer Charity Uherské Hradiště Dalibor Jirásek.

Největšího finančního nárůstu dosáhli v Uherském Hradišti, kde lidé ve sbírce věnovali potřebným o neuvěřitelných 97 303 korun více než vloni a do pokladniček 45 skupinek koledníků darovali 588 460 korun.

Potvrdila se tím slova tamního starosty Stanislava Blahy, jenž ve štědrost obyvatel vůči koledníkům doufal už na začátku akce 3. ledna.

Druhým nejvýraznějším skokanem oproti minulému roku se stal Hluk, kde se vybralo o 22 557 korun víc, tedy dohromady 183 278 korun.

Bronzovou skokanskou příčku v nárůstu vykoledovaných tříkrálových peněz obsadila na Uherskohradišťsku Ostrožská Nová Ves, kde lidé věnovali celkem 101 911 korun, což je o 13 383 korun víc než vloni.

Bezmála tři miliony letos vykoledovaných korun na Uherskohradišťsku jsou tak důstojnou částkou v době 20. výročí Tříkrálové sbírky.

Výšlap okolím Břestecké skály
Okolo Břestecké skály si vyšláply stovky lidí, snědlo se přes tunu vepřového