„Děti si mohly vyzkoušet jízdu na týmových lyžích, chůzi na chůdách, zaskákat si na nafukovacím hradu, sjet obří skluzavku, zastřílet si na biatlonové střelnici, projet se mezi kužely na čtyřkolkách nebo vytvořit pomocí bublifuků obří bubliny. Každé dítě dostalo při vstupu do areálu Jízdy králů kartičku, do níž dostalo po splnění úkolů na jednotlivých stanovištích razítko,“ informoval Daniel Mazal, spolupořadatel dětských radovánek.

Po předložení kartičky plné razítek dostaly děti na odchodnou z areálu tašku od firmy Hamé se švestkovou svačinkou, Hamánkem, propagačními materiály, diplomem, pexesem a hodinami.

„Protože má společnost Hamé hlavní sídlo v Kunovicích, uspořádala pro děti z města i okolních obcí už 3. ročník Dne dětí, který byl opět plný zábavy a soutěží. Vstup na něj byl zdarma,“ informoval Milan Linka, vedoucí oddělení komunikace firmy Hamé.

Na pódiu v areálu Jízdy králů, představil moderátor Jiří Hadaš krátce po 11. hodině české reprezentanty v biatlonu Jessicu Jislovou a Tomáše Krupčíka, který dětem i dospělým přiblížil trénink mimo zimní sezonu, ale také exkluzivní kamion biatlonistů.

„Ten je při závodech zázemím hlavně pro servismany, kteří závodníkům mažou ve čtyřech boxech lyže. V kamionu je také malý koutek pro občerstvení. Biatlonisté si v kamionu pouze vyzvedávají před startem závodní lyže,“ přiblížil unikátní zázemí závodníků Tomáš Krupčík.

S Jessicou Jislovou si pak šli v doprovodu kouzelníka Jiřího Hadaše zastřílet na biatlonovou střelnici. Oba také potěšili desítky fanoušků, kteří si trpělivě vystáli frontu na jejich podpisy.

Mezi návštěvníky dětských radovánek zavítal odpoledne český rybář a držitel několika světových rekordů v lovu sladkovodních ryb Jakub Vágner, který se zaměřuje na svůj dlouholetý projekt Sladkovodní giganti.

Ilustrační foto
Opustí hospic Hradiště? Prostory pro něj nemá město ani nemocnice
VÝZKUM. Od druhé poloviny května probíhá v Archeoskanzenu Modrá záchranný předstihový výzkum.  Unikátním nálezem je kostra čtyřletého dítěte.
Archeologové našli při výzkumu ve skanzenu kosterní pozůstatky dvou dětí