Jednoduché to nebude, ale ani o žádné sci-fi se také nejedná.

Moravané v minulých zápasech zatápěli Partizanu, doma v závěru zatlačili i Nice, kde naposledy senzačně vyhráli 2:1 a i v Kolíně předvedli parádní podívanou.

Teď na to jenom potřebují navázat a vyvarovat se zbytečných chyb.

„Nepřemýšlím nad tím, co nám stačí a co ne. Domácí prostředí nám velí vyhrát. Ve skupině Konferenční ligy jsme před svými fanoušky ještě neuspěli. Všichni jim chceme v posledním domácím zápase dopřát radost z vítězství. Pro něj uděláme všechno,“ slibuje trenér Slovácka Martin Svědík.

Slovácko je sice ve skupině D poslední, ale stejně jako Kolín má čtyři body a na druhé Nice ztrácí jen bod. V čele je Partizan Bělehrad s osmi body.

„Samozřejmě vidíme tabulku a cítíme šanci. Dokud je šance, budeme bojovat,“ vzkazuje soupeřům.

Svědíkův tým se na důležitou pohárovou bitvu chystá stejně jako na jakýkoliv ligový duel.

„Chci si užít plný stadion. Snad nám naši skvělí fanoušci pomohou k dobrému výkonu i k dobrému fotbalu. Chci, aby to lidi bavilo a aby to pro ně byl svátek,“ uvedl osmačtyřicetiletý pardubický rodák.

Kapitán fotbalistů Slovácka Michal Kadlec na tiskové konferenci před zápasem s Kolínem nad Rýnem.
Kapitán Slovácka Kadlec před Kolínem: Chceme skupinu ještě více zamotat

Celek z Uherského Hradiště v této pohárové sezoně zvítězil doma pouze jednou.

O víkendu ale otočil ligový duel s Teplicemi a na bitvu s Kolínem se naladil vydřeným triumfem 2:1. „Také běžecká data mi ukázala, že mužstvo šlapalo, šlo si za vítězstvím,“ poukázal kouč.

Zatímco Slovácko o víkendu uspělo, Kolín utrpěl debakl 0:5 v Mohuči a stejně jako Kadlec a spol. je v domácí soutěži až desátý.

„Soupeř stejně jako my střídá lepší a horší zápasy. V Bundeslize rovněž kolikrát tápe, ale je to zapříčiněno tím náročným programem, který nesužuje jenom nás, ale i další týmy ze skupiny. Ani Nice není v tabulce tam, kde loni,“ poukazuje Svědík.

Podle něj je jedno, v jaké sestavě německý tým nastoupí. „Kolín má natolik kvalitní mančaft, že svoji úroveň dokáže udržet, ale třeba v Konferenční lize dává šanci i jiným hráčům, protože v takto náročném programu nelze hrát s jednou sestavou,“ uvedl.

Trenér Slovácka Svědík ve čtvrtek nebude moci počítat s autorem vítězného gólu z Nice Petrem Reinberkem.

Zkušený krajní bek duel s Teplicemi nedohrál, chybět bude delší dobu.

Poslední domácí zápas celku z Uherského Hradiště ve skupině D začíná na Městském stadionu Miroslava Valenty ve čtvrtek v 18.45 hodin.

Zápas je vyprodaný. V hledišti by neměli být fanoušci hostů, kteří dostali od UEFA zákaz výjezdu na dvě utkání za řádění v prvním kole v Nice.

Přesto desítky německých fanoušků už dorazilo na Moravu. Svědík proti jejich přítomnosti na stadionu nic nenamítá.

„I oni mohou přispět k tomu, že bude skvělá atmosféra, jako na stadionu panovala třeba při finále MOL Cupu se Spartou,“ dodává.

Vedení Slovácka důrazně varuje fanoušky před nákupem vstupenek na různých internetových serverech, které nemají s klubem nic společného a mohou zde být nabízeny vstupenky neplatné.