„Jejich stav byl neutěšený, ale pustit se do budování nových drah bez dotace, to nepřipadalo v úvahu,“ vysvětlil místostarosta Traplic Jiří Kolařík s tím, že kdyby před necelými dvěma roky nedosáhla radnice na šestisettisícovou dotaci z Programu obnovy venkova Zlínského kraje, chátrala by dodnes celá budova.

„Dřevěná okna a dveře jsme nahradili plastovými a uvnitř objektu jsme vyměnili schodiště. Fasádu jsme rozzářili barvami, které přispívají k jejímu pěknému vzhledu,“ tvrdí první muž Traplic Pavel Chrástek.

Na rekonstrukci drah žádala radnice několik let o dotaci. Výrazně zabodovala až vloni na podzim. „Na obnovu dvou kuželkářských drah se nám podařilo získat čtyři sta sedmdesát tisíc korun z programu Leader plus, sto devatenáct tisíc korun uhradila obec,“ prozradil místostarosta Kolařík. Bezmála šestisettisícová částka zahrnuje i výmalbu sportoviště, lavice pro diváky a vybavení vestibulu budovy.

„Celá budova kuželny je dnes chloubou centra naší vesnice,“ nechali se slyšet manželé Anna a Emil Trávníčkovi z Traplic.

Srážení kuželek koulí na dvou kuželkářských dráhách není určeno jen pro zkušené hráče. „Cestou internetu chceme do zprovozněné kuželny přilákat veřejnost se zájmem o kuželkářský sport nejen z naší obce, ale i širokého okolí,“ upřesnil Jiří Kolařík.

Zdeněk Skalička