„Doslova pár hodin po jeho vítězství obdržel esemesku, kde mu neznámý člověk vyhrožuje, jak mu pobyt v Bůrovcích znepříjemní a jak ho odtamtud vyštve,“ sdělila starostka obce Hana Marášková.

Té mobilní zpráva, kterou obdržel Flek, připomněla události z nedávné doby, kdy rovněž čelila štvavým zprávám od neznámého pisatele. Viníka se ale dodnes vypátrat nepodařilo.

Miloslav Flek doufá, že bude v tomto případě úspěšnější. „Nechci o tom příliš mluvit, abych nenarušil systém vyhledání pisatele. Jisté podezření na autora esemesky mám, ale na jeho odhalení pracuji i s dalšími lidmi, takže nechci nic prozrazovat,“ podotkl Flek.
Pro policii nejsou výhrůžné esemesky žádnou novinkou. „Případy, ve kterých hrají hlavní roli výhružné mobilní zprávy, lidé ohlásí zhruba dvakrát měsíčně,“ vypočítal mluvčí hradišťské policie Aleš Mergental. Zasílání takových zpráv lze ze zákona posuzovat jako přestupek nebo i trestný čin. Autorům výhružných esemesek hrozí pokuta do výše 20 tisíc korun, v závažnějších případech se pak případy posuzují podle míry nebezpečnosti a pachatel může skončit na jeden rok i více let ve vězení.

Zanedbaný a nevyužitý areál Bůrovce převzal před šesti lety pod svou správu podnikatel Pavel Chabičovský. Takřka zapomenuté místo se mu podařilo „oživit“ tak, že se stalo vyhledávaným centrem regionální zábavy. Jeho nadšení ale učinila přítrž právě lidská nevraživost. „Někteří lidé si stěžovali na hluk z Bůrovců o dostával jsem štvavé maily od neznámých lidí. Nechal jsem provést i měření hlasitosti, ale kontroly hygieniků žádné pochybení neodhalily. To vše vedlo k tomu, že jsem se areálu zřekl,“ vysvětlil Chabičovský.

Ladislav Peprníček bydlí se svou rodinou jen pár metrů od Bůrovců. Tvrdí, že ho hluk nijak neobtěžuje. „Ne, mně tamní provoz skutečně nevadí. Nový nájemce prý navíc slíbil, že bude akce ve venkovní části areálu pořádat jen dvakrát měsíčně. Věřím proto, že v obci bude klid i nadále,“ míní Peprníček.