„Prosíme rodiče dětí o pomoc v této době starým lidem v pečovatelských domovech, ústavech nebo nemocnicích. Aby jim děti nakreslily obrázky nebo napsaly dopis a pokud to bude v jejich silách, prosíme o přiložení větší fotografie dětí, které je kreslily. Pro seniory, kteří jsou nyní již často v izolaci to bude velké povzbuzení, že na ně někdo myslí,“ vzkazuje Marie Zelená.

Zdroj: Youtube

Podle jejích slov by bylo krásné, kdyby senioři věděli, že jim budou pravidelně chodit obrázky nebo dopisy od dětí, které budou mít u sebe na fotografii. Tím by mohli překonat toto těžké období, mít naději a těšit se, že je tyto děti osobně navštíví, až bude bezpečno se opět vídat. Obrázky a dopisy by posílali rodiče, nebo přebírali a předávali dobrovolníci v obcích a městech.

Marie Zelená i Martina Hrnčířová už nějakou dobu šijí roušky pro nemocnice a pečovatelské domovy, a také pro lidi, kteří je potřebují. Chystají se rovněž tvořit designové roušky pro veřejnost. Jejich prodejem chtějí pokrýt nejnutnější náklady na život a kupovat barvy do tiskárny na obrázky a fotografie od dětí.

„Budu moc ráda, když se nám podaří najít nějakého podporovatele pro tisky. Obrázků s fotografiemi budou každý týden tisíce,“ vzkazuje Marie Zelená.

Ilustrační foto
Jaro v Chřibech? Lufťáci na chalupách, mnohdy bez roušek. A rozhledna je zavřená
Výzvu k zasílání příběhů seniorů zveřejnili divadelníci na svém facebookovém profilu
Jako na zavolanou. Herci Slováckého divadla pomáhají seniorům unikátním způsobem