V úterý 8. prosince od 17 hodin bude o své cestě ze Slovácka do velkého světa povídat na přednášce Mysli Jinak VIP v kině Hvězda v Uherském Hradišti.

Můžete mně jako laikovi vysvětlit, v čem spočívá Vaše práce?

Představte si, že potřebujete navrhnout aplikaci pro iPhone, Android či web. My teď momentálně pracujeme s týmem na grafickém nástroji pro designéry, který je úzce zaměřený právě na tuto oblast s cílem zrychlit návrh a zjednodušit komunikaci mezi designéry a vývojáři či zákazníky. Vše vyvíjíme v rámci Adobe, které je známé mimo jiné i díky nástrojům pro grafiky, designéry a fotografy, například Photoshop či Illustrator. Ve firmě Adobe jsem více než 7 let, z toho 3 roky v San Franciscu, momentálně na pozici jednoho z vedoucích projektu zmíněného nástroje, zatím s pracovním názvem Comet (Kometa), který bude veřejně k dispozici začátkem roku 2016. V týmu se věnuji návrhu produktu a definuji společně s kolegy jeho funkce. Současně pak s designéry zmíněných aplikací konzultuji různé funkce programu, tak aby se jim s ním dobře pracovalo.

Směřoval jste k tomuto oboru odjakživa, nebo hrály roli i šťastné náhody?

Návrh a tvorba webů, aplikací a her mě bavila už odmala. Pamatuji si, že Photoshop (nástroj na úpravu fotek) jsem otevřel poprvé v 7 letech a ve 14 jsem se začal věnovat tvorbě webů. Ve 22 letech mě oslovilo Adobe, kde mi nabídli pozici evangelisty s možností přednášet na konferencích po celém světě. Ovšem to se nestalo přes noc. Když se nad tím zamyslím, tak jsem v knihách a u počítače trávil každý den často dlouho do noci. Měl jsem to štěstí, že jsem si našel práci, která je současně mým koníčkem.

Celý rozhovor si můžete přečíst v tištěné verzi Slováckého deníku v úterý 8. prosince

Autor: Petra Kučerová