„Radost z titulu mám velkou a prvního místa na krajské úrovni si považuji také proto, že konkurence byla veliká,“ naznačuje do telefonu redaktorovi Deníku krátce po ohlášení výsledků starosta Dolního Němčí František Hajdůch s tím, že právě sedí v autě a míří do lázní.

„Chlapi v hospodě si po štamprli určitě dají, což o to, oficiální oslavy ale plánujeme na 5. srpna, kdy dopoledne v našem kulturním domě krajské výsledky vyhlásíme. Odpoledne pak na to naváže kulturní program,“ doplnil František Hajdůch.

O oslavách v den zisku ocenění, tedy 25. června mají jasno v restauraci tamního Devil Muzic Baru.

„Vítězství je to skvělé a určitě nebude na škodu, když ho v našem podniku všichni společně zapijeme,“ říká provozovatel „Devila“ Zbyněk Uher.

Podobně to vidí také Veronika Ježková z restaurace Na Mlýně. „První slaviči už do naší hospůdky dorazili před polednem, ale jejich větší počet očekáváme až navečer. Ono je ale jedno, kdy a kde budou Dolněmčané úspěch obce slavit, důležité bude že ho oslaví,“ přiznává Veronika Ježková.

A přesně podle jejích slov, se některé skupinky obyvatel Dolního Němčí slavit chystají.

„Když minulý čtvrtek přijela komise Vesnice roku do muzea Na Mlýně, uvítali jsme je tam s celým naším pěveckým sborem a jim se to líbilo, stejně tak, jako nám. Každé pondělí mívá náš sbor zkoušku ve dvoraně na zdejší faře, ta dnešní ale bude pořádně veselá. To víte, jsou vítězství – jako to dnešní, která stojí za to pořádně oslavit,“ uvedl člen sboru Dolněmčané Leoš Minks.