„O titulu Nejkrásnější panenka rozhodli návštěvníci festivalu. Letos se jej zúčastnilo 26 vystavovatelek a vystavovatelů, z nichž někteří pouze vystavovali exponáty ze své sbírky, jiní svou tvůrčí práci, jako moje maminka Monika Chmelařová,“ uvedla její dcera Nikol Chmelařová.

Paní Monika Chmelařová se už potřetí na festivalu prezentovala svými rebornovanými panenkami, šitými dupačkami pro miminka, glycerínovými mýdly, kyticemi, pletenými soupravičkami a spoustu dalších drobností ze své dílny, které si mohli návštěvníci festivalu u ní a její dcery Nikol zakoupit.

„Návštěvníci byli nadšení množstvím panenek, které bylo možné na festivalu, jenž se nově konal v krásných prostorách galerie a vinotéky Hess, zhlédnout. Moc rády se zúčastníme dalších ročníků,“ svěřily se Monika Chmelařová se svojí dcerou Nikol.

Netajily se tím, že již v loňském roce získala jejich rebornovaná panenka titul Nejkrásnější panenka festivalu. Letos u návštěvníků zvítězila ve velké převaze rebornovaná panenka Raya (kit od návrhářky Ping Lau), které paní Monika Chmelařová napíchala jeden po druhém lidské vlásky a ušila obleček.

„Na festivalu bylo moc příjemné setkání žen i mužů, kteří mají společnou vášeň. Jak si mezi sebou s oblibou říkáme, jsme stejně postižení,“ dodala Monika Chmelařová, která s rebornovanými panenkami zvítězila na pěti soutěžích v Německu, v Česku a na Slovensku se jimi prezentovala na jednatřiceti výstavách.

V její bohaté sbírce jsou panenky ze všech kontinentů světa. Nelze nepřipomenout, že Monika Chmelařová není jen sběratelkou panenek, ale také tvůrkyní realistických rebornovaných panenek, které vypadají jako živá miminka. Za deset let přišlo na svět v tom jejím pomyslném novorozenecké oddělení na pět stovek dokonalých realistických a rebornovaných miminek.