Lepší než dát dítěti za vysvědčení peníze či dárky, je darovat mu svůj čas. Pokud vás nenapadá, kam se školáky vyrazit, přinášíme několik tipů a nápadů. Mnohde vás navíc potěší speciální slevy, které si instituce pro děti za vysvědčení připravili.

Lyžování

O vánočních prázdninách si děti sněhu moc neužily. Aktuální situace je však mnohem příznivější, proto je ideální příležitost oprášit lyže. Příznivci zimních radovánek si přijdou na své například v lyžařském středisku Stupava, kde mají v současné době půl metru sněhu. V provozu je od čtvrtečního rána i Ski park Osvětimany.

Aquparky

Pokud jste spíše příznivci vodních radovánek nebo vaše plány překazilo nepříznivé počasí, vezměte děti do například do Aquaparku Uherské Hradiště. „V pátek se u nás dveře do vodního světa kvůli pololetnímu volnu otevřou o dvě hodiny dříve," vzkázali z hradišťského vodního ráje. V Uherském Brodě nabízí širokou škálu vyžití tamní aquapark Delfín.

Kina

Pokud netoužíte po sportovním vyžití, zajděte s dětmi do kina. V Uherském Hradišti chystají pro školáky akci Zajděte s vysvědčením do kina Hvězda pro pořádnou slevu. Dnes ve 13.30 hodin tam nabídnou projekci animované hitu Já, padouch 2 (3D), v pátek 31. ledna v 13.30 hodin neméně oblíbené Turbo (3D). V obou případech mají děti po předložení vysvědčení vstupné za pouhých třicet korun. Bez vysvědčení je vstup za dvojnásobek.

ZOO Lešná

Při příležitosti pololetního vysvědčení nabízí zlínská zoologická zahrada oblíbenou akci. Každý žák základní nebo střední školy, který předloží vysvědčení nebo jeho kopii v pokladně ZOO, bude mít ve dnech 31. ledna až 2. února zajištěn volný vstup. Navíc každého školáka čeká malý dárek.

Bruslení

Milovníky bruslení vodohospodáři varují před vstupem na zamrzlé vodní plochy, jelikož led je příliš tenký a tedy zrádný. Brusle však můžete nazout na zimních stadionech. Veřejné bruslení nabízí v Uherském Hradišti od 13.30 hodin do 14.45 hodin, v Uherském Brodě od 12.30 hodin do 14 hodin a v Uherském Ostrohu od 14 hodin do 15.15 hodin.

Domy dětí a mládeže

DDM Uherský Brod: Školáci ve městě Jana Amose Komenského se již teď mohou těšit na dobrodružnou výpravu i kreativní odpoledne. V pátek od osmé hodiny ranní se mohou malí výletníci vydat na Putování za tajemstvím vycházejícího slunce. Pěší výprava na Maršov nabídne dětem návštěvu místního enviromentálního střediska i spoustu prázdninových zážitků. Další možností příjemného strávení pololetního volna je kreativní odpoledne Zimní fimování. Vlastní sněžítko-těžítko si mohou děti vyrobit v keramické dílně od 9 hodin.

DDM Pastelka Uherský Ostroh: Školáci se mohou zúčastnit zájezdu do Zlína na hru Laser game nebo Nocování s příšerkami.

Živá Voda Modrá

V prázdninový den pořádají v biocentru akci Za výzo k Vyzám. Pro děti do patnácti let je vstup zdarma. Aktuálním tématem je Ryba měsíce – pstruh a čeleď lososovití.