VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

13.7.2017
SDÍLEJ:

Kopaničářské slavnosti ve Starém Hrozenkově. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Miroslav Potyka

Kopaničářské slavnosti: srbský folklor a skupina Jelen

Kdy: pátek 14. července - neděle 16. července
Kde: Starý Hrozenkov
Už sedmapadesáté Kopaničářské slavnosti se uskuteční od 14. do 16. července v přírodním amfiteátru ve Starém Hrozenkově. Akce se tradičně nese v duchu bratrství Čechů a Slováků. Svá vystoupení předvedou i zahraniční hosté, a to polská Gorolská kapela a srbský folklorní soubor Resavica, který zatančí ve všech třech dnech. Hudební skupina Jelen společně se slovenskou zpěvačkou Janou Kirschner připomenou oblíbený duet „Co bylo dál?“.

Slavnosti zahájí v pátek od osmnácté hodiny dechová hudba Hrozenčané. Po nich zahrají a zazpívají DH Drietomanka, ženský pěvecký soubor Čečera a spevokol Drietoma. První den zakončí Moravanka Jana Slabáka.

V sobotu se představí celkem čtrnáct účinkujících. Gorolská kapela bude součástí programu Setkání na Kopanicích. Skupina Jelen s Janou Kirschner zahraje od jednadvaceti hodin. Poslední den slavností uvidí diváci kromě slovenských souborů a Resavice i domácí Kopaničárek, brodský Holúbek a hlucké Žarúžek a Hluboček. Následovat bude Marcel Zmožek se svou kapelou. Celou akci uzavře lidová veselice s dechovou hudbou Krásinka a uherskohradišťskou kapelou Kumpáni Rock-Pop.

Program doplní doprovodné akce, konkrétně slavnostní mše svatá, dva jarmarky lidových výrobců, kouzelný karneval Jiřího Hadaše a ohňostroj.

Slavnosti na Javořině lákají na Banjo Band Ivana Mládka

Kdy: neděle 14.-16. července
Kde: Javořina
Už sedmapadesáté Kopaničárské slavnosti se uskuteční od 14. do 16. července v přírodním amfiteátru ve Starém Hrozenkově. Akce se tradičně nese v duchu bratrství Čechů a Slováků. Svá vystoupení předvedou i zahraniční hosté, a to polská Gorolská kapela a srbský folklorní soubor Resavica, který zatančí ve všech třech dnech. Hudební skupina Jelen společně se slovenskou zpěvačkou Janou Kirschner připomenou oblíbený duet „Co bylo dál?“.

Slavnosti zahájí v pátek od osmnácté hodiny dechová hudba Hrozenčané. Po nich zahrají a zazpívají DH Drietomanka, ženský pěvecký soubor Čečera a spevokol Drietoma. První den zakončí Moravanka Jana Slabáka.

V sobotu se představí celkem čtrnáct účinkujících. Gorolská kapela bude součástí programu Setkání na Kopanicích. Skupina Jelen s Janou Kirschner zahraje od jednadvaceti hodin. Poslední den slavností uvidí diváci kromě slovenských souborů a Resavice i domácí Kopaničárek, brodský Holúbek a hlucké Žarúžek a Hluboček. Následovat bude Marcel Zmožek se svou kapelou. Celou akci uzavře lidová veselice s dechovou hudbou Krásinka a uherskohradišťskou kapelou Kumpáni Rock-Pop.

Program doplní doprovodné akce, konkrétně slavnostní mše svatá, dva jarmarky lidových výrobců, kouzelný karneval Jiřího Hadaše a ohňostroj.

Buchlovské hudební léto s Adell 2017

Kdy: červenec
Kde: Amfiteátr Buchlovice

14. 7. Aneta Langerová (20.30)
21. 7. Smokie + předkapely Gong + Halogen (19.00)
11. 8. Kamil Střihavka & Leaders! + Vladimír Mišík & Etc + Hard Rock Džem (19.00)
26. 8. Tři sestry + předkapely Doctor P.P., E!E Jackye (18.00)
1. 9. Čechomor (19.00)

V kině Hvězda zahrají folk-rock Huménečko a Pramen 

Kdy: pátek 14. července
Kde: kino Hvězda v Uherském Hradišti
Folk-rockové kapely Huménečko z Lipova a Pramen z Uherského Brodu vystoupí v pátek 14. července od dvaceti hodin v atriu kina Hvězda Uherské Hradiště. Koncerty jsou dalším dílem tradiční akce „Hudba v atriu“.

Skupina Huménečko funguje od března 2013. Má šest členů, kromě zpěvačky, dvou kytaristů, bubeníka a houslisty a cimbálistku. Předloni kapela vydala své první album s názvem „Vrba“, jež ve Veselí nad Moravou pokřtil Ivan Mládek. Nejúspěšnějším hitem Huménečka je píseň „Nezapomeň“.

Brodská kapela Pramen vznikla také před čtyřmi lety, v současné čtyřčlenné sestavě působí dva roky. Skládá se z hudebníků z Uherského Brodu a Šumic, kteří stejně jako Huménečko vytvářejí vlastní písně. Ty se inspirují momentálními náladami, zážitky, emocemi či přírodou, některé mají i duchovní námět. Hudba skupiny stojí na hranici depresivního folku a akustického rocku. V roce 2014 vydal Pramen album s titulem „Depreso“.

Premiérové Bojkovské léto zve

Kdy: od 15. července
Kde: Bojkovice
Dva tenisové a dva volejbalové turnaje, hudební koncerty a společenské akce. To a mnoho dalšího obsahuje program Bojkovského léta 2017. „Většina akcí se koná dlouhá léta. Letos poprvé jsme je však seskupili do vyššího celku. Doufáme, že se Bojkovské léto dostane do povědomí lidí," uvedl starosta Bojkovic Petr Viceník.

Program čtrnácti akcí pořádaných různými institucemi zahájí 15. července tenisový turnaj mixů v areálu Sokolu. Kromě něj se tenisoví nadšenci můžou těšit na tradiční mezinárodní turnaj ve čtyřhře mužů.

Více než sedmdesátiletou tradici má srpnové volejbalové klání O pohár Bílých Karpat, kterého se účastní i extraligové týmy.
Milovníky piva čekají Pivní slavnosti. Na své si přijdou i fanoušci hasičů. Za hudbou můžou lidé z Bojkovic a okolí vyrazit na zábavu k hasičárně nebo na MajákFEST na bojkovické Tillichovo náměstí. Sérii akcí zakončí Pohádkové putování pro děti.

Kompletní program Bojkovského léta:
15. 7. Tenisový turnaj mixů – T. J. Sokol Bojkovice
22. 7. Mezinárodní turnaj ve čtyřhře mužů – T. J. Sokol Bojkovice
22. 7. Pivní slavnosti – koupaliště Mlýn
11. 8. Námětové cvičení hasičů – penzion na Černíkově ulici
11. 8. Koncerty kapel Motýl Band, Tabák – koupaliště Mlýn
12. 8. Průjezd hasičské techniky městem
12. 8. DH Záhorovjané, zábava se skupinou Profil Rock – u hasičárny
13. 8. Hodové odpoledne se skupinou Orient ´78 – Tillichovo náměstí
19. 8. O pohár Bílých Karpat, volejbalový turnaj mužů – volejbalové kurty
19. 8. Závody v požárním sportu – hřiště Krhov
20. 8. O pohár Bílých Karpat, volejbalový turnaj žen – volejbalové kurty
25. 8. MajákFEST 2017 – Tillichovo náměstí
26. 8. Pohádkové putování

Na Kupkofestu zahrají také Fleret i Marek Ztracený

Kdy: sobota 15. července
Kde: Nivnice
Návštěvníky letošního Kupkofestu čeká celá řada novinek. Akce, jejíž osmý ročník se uskuteční v sobotu 15. července, má omezený počet účastníků na 2000. To přibližně odpovídá číslům z předchozích let. „Na zastupitelstvu jsme se shodli, že je potřeba chránit areál. Ten by měl velký problém pojmout více než zmíněné množství lidí,“ uvedl starosta Nivnice Miroslav Vykydal. Organizátoři doporučují využít předprodej. Později příchozím hrozí, že by se do areálu nemuseli dostat.

Více prostoru je věnováno dětskému odpoledni. „Vystoupí Magdalena Reifová, alias „Majda“ z Kouzelné školky. Pro děti je nově  připraven i řetízkový kolotoč,“ prozradil organizátor akce Filip Bartek. Program naopak nezahrnuje soutěž Talent Kupkofestu, která se v předchozích letech konala. „Podařilo se nám sehnat dostatek kapel. Ty ale nebudou hrát od začátku festivalu, jak tomu bylo dosud. Nejprve se uskuteční program pro děti, máme připraven dostatek atrakcí,“ doplnil Filip Bartek.

Návštěvníci festivalu se můžou těšit na slovenskou kapelu Polemic, podruhé se na akci představí Marek Ztracený. Mezi interprety najdeme i skupiny Fleret, Light & Love a Premier. Na závěr akce připravili pořadatelé ochutnávku electro swingu, vystoupí Swing Thing & Papa Django. Kromě hlavní stage bude v provozu také ta obecní, kde zahraje mimo jiné dechová hudba.

Výstava Co voda odnesla a přinesl čas

Kdy: do 30. července
Kde: jezuitský sklep ve Starém Městě
Dvacet let od katastrofických povodní v roce 1997 si připomenou ve čtvrtek 13. července ve staroměstském Jezuitském sklepě všichni návštěvníci akce Co odnesla voda a přinesl čas.

Prezentace fotografií ze sedmadevadesátého, ale také informace o tom, jak obyvatelé Starého Města bojovali s následky stoleté vody a poznatky o současných protipovodňových opatřeních budou zájemcům k mání od páté hodiny odpolední.

„Výstava je cílená na to, abychom porovnali Staré Město s tím, jak se od roku devadesát sedm změnilo navzdory ničivým záplavám. Vzniklo nové sídliště Luční čtvrť, vzniklo náměstí Velké Moravy a také například vyrostlo obchodní centrum za čerpací stanicí Shell,“ upřesnil náplň setkání starosta Starého Města Josef Bazala.

Vzpomínat se tak bude například na čtyřicet zaplavených domů, sto padesát neobyvatelných příbytků, na škody, které dosáhly jenom u obytných částí sto osmdesáti milionů korun či na sto osmdesát pět osob bez přístřeší, kterým se musely být dočasně přistavěny buňky u koupaliště Širůch.

Autor: Redakce

13.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Deník nám fandí

DENÍK NÁM FANDÍ: Nový seriál představí sportovní týmy z regionu

Nejprve mužské sbory ze šesti obcí zazpívaly v kulturním domě v Boršicích u Blatnice, aby na večer vyrazily do ulic a obnovili tím starou místní tradici zpívání v boršických uličkách.
14

Predkaterinské zpívání obnovilo tradici a sbory vyšly do ulic

Slovácku scházejí stopeři. Šumulikoski by s Plzní bral i remízu

Minulý pátek si dokázali, že mohou Plzni konkurovat, a pokud se všechno sejde, tak ji dokonce i porazit. Fotbalisté Slovácka na západě Čech nabrali pořádnou porci sebevědomí, když Viktorku skolili 3:2 v prodloužení a senzačně postoupili do jarního čtvrtfinále MOL Cupu.

Nově narozená miminka na Slovácku - 46. týden 2017

HLASUJTE V ANKETĚ, FOTOGALERIE/ Díky vstřícnosti uherskohradišťské porodnice vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.

Desáté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Kryl i Modlitba pro Martu. Na náměstí v Hradišti si lidé připomněli 17. listopad

Také letos rozezněl gymnaziální pěvecký sbor Viva la musica Mariánské náměstí v Uherském Hradišti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT