VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

FOTOGALERIE / Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

23.11.2017 AKTUALIZOVÁNO 24.11.2017
SDÍLEJ:

Čert. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Hynek Dlouhý

Dny britského filmu nabídnou premiéru filmu Churchill i Terri Hooleyho 

Kdy: čtvrtek 23. listopadu - neděle 26. listopadu
Kde: Uherské Hradiště

The Troubles, tedy severoirský konflikt, bude stěžejním tématem letošních Dnů britského filmu a kultury v Uherském Hradišti. Politický, etnický a náboženský střet, jenž si vyžádal od 60. do 90. let minulého století asi tři a půl tisíce obětí, představí divákům projekce nejzajímavějších britských filmů.

„Některé z nich se doposud neobjevili v české distribuci, jiné budou mít premiéru až příští rok. Diváci se mohou osobně setkat i s Terri Hooleym, s pravověrným Hooleyganem a hlavním hrdinou filmu Good Vibrations, který je také zařazen mezi festivalové snímky,“ přiblížil nabídku filmů Jaromír Orel z kina Hvězda.

„Nepoužíval jsem hudbu k boji, spíš jsem ji využíval k tomu, abych propojoval lidi s podobnými názory a poskytl jim hlas proti strachu a náboženské zaslepenosti. Nikdy jsem nepochopil, jak se lidé v tak malé zemi dokážou tak rychle znepřátelit a nenávidět,“ vyjádřil se Terri Hooley, který na festivalu vystoupí i jako DJ. Dále se diváci mohou těšit na snímky Hra na pláč, Oasis: Supersonic, Na konci světa nebo premiéru filmu Churchill. Tematický bude i doprovodný program, který obstará například koncert skupiny U2 Desire Revival Band nebo britský písničkář James Harries. Přehlídku mohou diváci navštívit od čtvrtka 23. do neděle 26. listopadu v kině Hvězda.

Britskou kulturu přiblíží Hradišti U2 Desire Revival Band a tři výstavy 

Kdy: čtvrtek 23. listopadu - neděle 26. listopadu
Kde: Uherské Hradiště

Bohatý doprovodný program přinese letošní festival Dny britského filmu a kultury v Uherském Hradišti. V klubu Mír vystoupí v pátek 24. listopadu britský písničkář James Harries, který propojuje ve své tvorbě rock, folk, indie a alternativní rock. „O den později vystoupí skupina U2 Desire Revival Band. Pro její hudební preciznost a skvělou pódiovou show se o ní píše jako o nejlepším česko-slovenském U2 revivalu vůbec,“ přiblížil koncert Jaromír Orel z kina Hvězda.

Dále mohou zájemci navštívit tři tematické výstavy v kině Hvězda a to Londýn a Anglie pohledem Davida Sládka, Krvavá neděle v Londonderry a Krajina Skotska od Jana Sakaře. Nebude chybět ani přednáška Ondřeje Čížka o britském popu či nedělní anglický oběd spojený s bleším trhem. Filmový program, jehož hlavním tématem je severoirský konflikt z 60. a 90. let minulého století, nabídne například snímky Hra na pláč, Oasis: Supersonic, Na konci světa, premiéru filmu Churchill nebo film Good Vibrations a debatu s jeho hlavním hrdinou Terri Hooleym, který v klubu Mír vystoupí i jako DJ.

„Punk pro mne vždy znamenal svobodu. Svobodu mít vlastní názory, svobodu vyjadřování a konání, aniž bych musel někoho zabíjet. Hudba Vás má přimět tančit, poskytnout vám dobrou náladu. A to bych rád přinesl i do Hradiště v rámci mé DJ session,“ prozradil Hooley. Přehlídku mohou diváci navštívit od 23. do 26. listopadu v kině Hvězda.

Kateřinský jarmark v Uherském Brodě

Kdy: pátek 24. listopadu, sobota 25. listopadu
Kde: Masarykovo náměstí Uherský Brod

Vystoupí Olšava, Holúbek, Horněmčané, Fuerza del Fuego, Čerečňa, šermířský klub, Žlutá ponorka, Jakub, Camerata

Na Modelářském koštu budou soutěžit plastikové a papírové modely

Kdy: sobota 25. listopadu
Kde: Uherské Hradiště

Nepřeberné množství plastikových a papírových modelů, ale také například simulátor větroně L13 Blaník nabídne Modelářský košt 2017.

Ten se uskuteční v sobotu 25. listopadu v Klubu kultury v Uherském Hradišti

„Jde o akci, která začala již před patnácti lety na hradišťské průmyslovce jako žákovská výstava. Vloni jsme uskutečnili první veřejnou výstavu a letos se z průmyslovky stěhujeme na klub kultury,“ uvedl Pavel Šupka, předseda Klubu plastikových modelářů Uherské Hradiště.

Pokochat se věrnými zmenšeninami aut, letadel, staveb či oblíbenými diorámaty mohou návštěvníci od 9 hodin.

„Kromě plastikových a papírových modelů budou přítomni i RC modeláři, simulátor větroně L13 Blaník, uskuteční se také prodej a burza modelů a další aktivity. Vzhledem k velkému zájmu veřejnosti jsme se rozhodli prodloužit otevírací dobu výstavy až do 17 hodin,“ upozornil Pavel Šupka.

Vyhodnocené budou nejlepší modely od školáků, středoškoláků a seniorů v sedmi kategoriích.

Modelářskému koštu bude předcházet soutěž pro žáky středních a základních škol Křídlo svatého Václava. Ta se uskuteční ve středu 22. listopadu od 7 do 14 hodin na Střední škole průmyslové, hotelové a zdravotnické Uherské Hradiště.

Součástí bude i vlaštovkiáda a workshop pro začínající modeláře.

Strašidelní čerti v Záhorovicích  

Kdy: sobota 25. listopadu
Kde: Záhorovice

Třetí ročník Mikulášského jarmarku nebude ani letos bez průvodu ohavných čertů. Již potřetí přijedou členové spolku Krampus Vodňany do Záhorovic, aby ve svých ručně vyřezávaných dřevěných maskách a pekelných převlecích, postrašili malé i velké. Na tuto show se návštěvníci mohou těšit v sobotu 25. listopadu od 17 hodin.

„Pro diváky je odpoledne připravena i jízda čertů od hasičské zbrojnice na školní hřiště, ohnivá show skupiny Fuerza del fuego z Uherského Brodu, miniohňostroj a večerní program s hasičským dýdžejem,“ představil program jeden z pořadatelů Radim Šašinka. Samotný jarmark začne už ve dvanáct hodin. Pro děti jsou připraveny stánky s malováním na obličej, pro rodiče pak prodejci keramiky, dřevěných hraček, ale také nejrůznějších pochutin a nápojů.

Den pro dětskou knihu nabídne trpajzlíky i Barta Simpsona  

Kdy: sobota 25. listopadu
Kde: Uherské Hradiště

Již pojedenácté bude Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti hostit akci Den pro dětskou knihu. „Jedná se o jednu z našich tradičních rodinných akcí, na které se snažíme naladit do adventu, předvánoční atmosféry. Tomu je uzpůsobený program, kdy si děti ve výtvarných dílničkách vyrábí například na svíčky, dárečky či různá přáníčka,“ uvedl ředitel knihovny Radovan Jančář.

Na sobotu 25. listopadu připravili organizátoři bohatý program, který v 9.15 zahájí písničkami děti z Hradišťánku. Následně budou vyhlášeny výsledky celoroční čtenářské soutěže Lovci perel, chybět nebude ani pohádka Sněhurka a trpajzlíci v podání brněnského divadla Koráb. Háčkované hračky nabídne Olga Skotáková, ruční papírová přáníčka zase Iveta Langová, děti budou také moct tvořit v dílničce s Ester Benešovou. Děti jistě zaujme komiks o Bartu Simpsonovi.

„Bude také možné zakoupit drobné vánoční dárky – knihy, hračky, vánoční ozdoby a přáníčka. Po celé dopoledne pak bude probíhat registrace nových dětských čtenářů zdarma,“ doplnil Radovan Jančář.

Slovácko v tradici po osmé v Redutě

Kdy: sobota 25. listopadu
Kde: Uherské Hradiště

Již VIII. ročník Přehlídky Slovácko v tradici se uskuteční v sobotu 25. 11. od 9.00 do 16.00 v Redutě v Uherském Hradišti. Během celého dne budou výrobci, držitelé ochranné známky Tradiční výrobek Slovácka, prezentovat své řemeslo.

Tradiční výrobek Slovácka dnes sdružuje již 71 výrobců. Pro návštěvníky bude připraven jarmark, řemeslné dílny (malování
kraslic, košíkářské práce, zdobení perníčků aj.), ochutnávka krajových specialit a Svatomartinských vín. Pokud vás láká práce maléreček, jejichž malby zdobí památkové domky, sklípek či kapličku, je připraveno pod vedením paní Marie Holubíkové ze Strážnice
malování slováckého ornamentu na „žudro“. V kulturním programu se představí DFS Omladinka, DFS Dolinečka, DFS
Pentlička a další. Moderuje David Vacke.

Velehrad bude žít v sobotu premiérovou literární poutí

Kdy: sobota 25. listopadu
Kde: Velehrad

Celkem 13 poutí se letos uskuteční na Velehradě. Tou poslední, ale v historii obce premiérovou, bude v sobotu literární pouť, jejímž hlavním tématem bude odkaz života a díla básníka, novináře, spisovatele a překladatele Jana Zahradníčka (†55), oběti politických represí 50. let minulého století. Program bude zahrnovat mši svatou, seminární a besední program a komentovanou prohlídku výstavních expozic ve Velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje. Besední účast na akci přislíbil literátův syn Jan Jakub Zahradníček (68).

„Velehradská literární pouť bude z části inspirována odkazem katolického básníka Karla Vysloužila, zakladatele poutí píšících křesťanů, které se konávaly na Svatém Hostýně. Loni v říjnu proběhla na Velehradě vzpomínková beseda na tohoto křesťanského literáta,“ informoval mluvčí velehradské farnosti Petr Slinták. 

Uherskobrodský výtvarník opět vystaví své obrazy v restauraci

Kdy: neděle 26. listopadu
Kde: Uherský Brod

Svou třetí výstavu v restauraci Balkán v Uherském Brodě zahájí tamní výtvarník Vlastimil Mahdal na konci listopadu. V neděli 26. listopadu od 16 hodin mohou zájemci poprvé zhlédnout jeho díla na vernisáži. „Vystavovat budu asi třicet obrazů, které jsem namaloval akrylem a kombinovanými technikami. Mou inspirací jsou motivy z kosmu, mé sny a fantazie. Jsem v důchodu, takže maluji jen pro radost, a ne pro peníze. Důležité je, aby se líbily mě a přátelům,“ vysvětlil dvaašedesátiletý výtvarník. Tvorbě se věnuje každodenně. I díky odpočinku jsou jeho díla veselejší a abstraktnější. Na netradičním místě vystavuje rád.

„Na vernisáž lidi do galerie přijdou, samostatně na výstavu za týden přijdou tři návštěvníci. Do restaurace chodí víc lidí, takže je mohu zaujmout. Z Balkánu jsme udělali takové miniaturní kulturní centrum,“ řekl nadšeně výtvarník. Na vernisáži možná vystoupí s kapelou Country beat Fénix, kterou spoluzakládal. Kvůli svému věku loni z kapely vystoupil. Obrazy si návštěvníci mohou zakoupit. Výstava potrvá do konce února příštího roku. Na Vladimíra Mahdala následně naváže svou výstavou umělec František Sovák. 

Hradišťský blešák zve na Special British Edition  

Kdy: neděle 26. listopadu
Kde: Uherské Hradiště

Speciální edice pravidelného Hradišťského blešáku se uskuteční v neděli 26. listopadu ve foyer Kina Hvězda. Blešák bude opět součástí Dnů britského filmu a kultury, takže bude mít podtitul Special British Edition III.

„Návštěvníci se mohou těšit na spoustu oblečení, knih, časopisů, videokazet, hraček, obrázků a dalších pokladů z našich půd i půd našich babiček. Zkuste i vy doma zalovit pro poklady s anglicko-irskou tématikou,“ vyzývají pořadatelé.

Prodejci se mohou hlásit pomocí formuláře na facebooku, prostor je omezený na prvních pětatřicet prodejců. Věci, které prodejci neprodají, mohou zanést do Dobročinného obchodu Naděje.

Vstupné na akci, která začne ve 14 hodin, je dobrovolné.

Zlechovský jarmark přinese Vánoční atmosféru  

Kdy: středa 29. listopadu
Kde: Zlechov

Zažít pohodu Vánoc mohou zájemci ve Zlechově s předstihem ve středu 29. listopadu. Na tamním obecním úřadu se uskuteční již po čtrnácté tradiční Vánoční jarmark. „Od devíti do osmnácti hodin je pro příchozí připraven bohatý program. Například vystoupí žáci místní mateřské a základní školy. Kromě toho návštěvníky jistě potěší i široký výběr dárků a dekorací,“ přiblížila akci jedna z organizátorek Naděžda Náplavová. Na jarmarku si zájemci mohou zakoupit například adventní věnce, vánoční perníčky, ručně vyráběné šperky, výrobky ze dřeva, ručně pletená zvířátka nebo výrobky z dílen zdravotně postižených. Navíc se návštěvníci mohou inspirovat od vystavovatelů při předvánočním aranžování svých domácností.

Autor: Redakce

23.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 16 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič, strojník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Řidič sk."C" vozu TATRA 815, obsluha smykového nakladače Bobcat S250, strojnický průkaz, kontakt pouze telefonicky.. Pracoviště: Jaroslav pavelka, Šlerkova, č.p. 1475, 686 04 Kunovice. Informace: Jaroslav Pavelka, +420 605 815 800.

Výroba - Výroba Seřizovači 100 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů obsluha CNC frézy. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: vhodné i pro OZP, SŠ/VL ve stroj. oboru, praxe v obsluze CNC strojů výhodou, spolehlivost, samostatnost, zdravotní způsobilost pro práci v třísměnném, příp. nepřetržitém provozu, zaškolování a vzdělávání, příspěvek na stravování, možnost profesního i platového růstu. Kontakt telefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Jk nástroje s.r.o.- podolí, 686 04 Kunovice. Informace: Pavel Hýsek, +420 724 750 600.

Výroba - Výroba Seřizovači 20 000 Kč

Seřizovači a obsluha konvenčních fréz HORIZONTKAŘ/FRÉZAŘ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: Obrábění strojních dílců a svařenců, kontrola a výměna nástrojů vč. následného nastavení obráběcího centra, základní údržba obráběcího centra. Požadavky: vyučen v oboru, praxe na CNC horizontkách/frézách min. 2 roky, znalost čtení výkresové dokumentace, PP na 1/2 roku s možností prodloužení. Výhody: profesní vzdělávání, závodní stravování, zázemí silnní a stabilní společnosti.. Pracoviště: Slovácké strojírny, akciová společnost [1], Nivnická, č.p. 1763, 688 01 Uherský Brod 1. Informace: Petra Bulejková, +420 572 824 411.

Výroba - Výroba Nástrojař 21 840 Kč

Nástrojaři Sváreč Al odlitků. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21840 kč, mzda max. 25200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Prac. poměr na 1 rok s možností prodloužení, vyučení v oboru strojírenství, svařování hliník. odlitků, opravy vad hliník. odlitků převážně laserem, popř. metodou TUG, příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, pololetní odměny, individ. hodnocení dle praxe, kontakt telefon (po-pá 7-15 h) nebo e-mail.. Pracoviště: Mesit foundry, a.s., Sokolovská, č.p. 573, 686 01 Uherské Hradiště 1. Informace: Martina Horenská, +420 572 522 699.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Klára Zmeškalová překonala v Kanadě na mistrovství světa v silovém trojboji národní rekord.
8

Zmeškalová překonala v Kanadě národní rekord. "Jsem spokojená," hlásí závodnice

Pouhých devět dnů po svých čtyřicátinách se dálkový plavec Marek Jedlička z Hodonína pokusí zdolat Baťův kanál, který letos slaví 80. let od svého dobudování. Celkem 43 kilometrů dlouhou trasu by měl zvládnout za 13-14 hodin.

Pokus o první sólové přeplavání Baťova kanálu

Kráska z Íránu, Maroka nebo jihu Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny B

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Brankář Nemrava cítí šanci : Záleží jenom na mně

Ještě v pátek odpoledne chytal třetí ligu za Uherský Brod proti Líšni, v neděli už se ale společně s mládežnickými reprezentanty Lukášem Sadílkem a Dominikem Janoškem přesunul do Velkých Losin.

Sombrera, pestré hábity i maďarské čerešně

Mexičané se svými sombrery, ruský kozáček, ale i čínské lidové písně. To byly důvody pro stovky návštěvníků, proč se přijít podívat na vystoupení v Uherském Brodě.

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Ořechova

V tištěném Slováckém deníku bude v pátek 22. června další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT