VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

FOTOGALERIE / Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

23.11.2017 AKTUALIZOVÁNO 24.11.2017
SDÍLEJ:

Čert. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Hynek Dlouhý

Dny britského filmu nabídnou premiéru filmu Churchill i Terri Hooleyho 

Kdy: čtvrtek 23. listopadu - neděle 26. listopadu
Kde: Uherské Hradiště

The Troubles, tedy severoirský konflikt, bude stěžejním tématem letošních Dnů britského filmu a kultury v Uherském Hradišti. Politický, etnický a náboženský střet, jenž si vyžádal od 60. do 90. let minulého století asi tři a půl tisíce obětí, představí divákům projekce nejzajímavějších britských filmů.

„Některé z nich se doposud neobjevili v české distribuci, jiné budou mít premiéru až příští rok. Diváci se mohou osobně setkat i s Terri Hooleym, s pravověrným Hooleyganem a hlavním hrdinou filmu Good Vibrations, který je také zařazen mezi festivalové snímky,“ přiblížil nabídku filmů Jaromír Orel z kina Hvězda.

„Nepoužíval jsem hudbu k boji, spíš jsem ji využíval k tomu, abych propojoval lidi s podobnými názory a poskytl jim hlas proti strachu a náboženské zaslepenosti. Nikdy jsem nepochopil, jak se lidé v tak malé zemi dokážou tak rychle znepřátelit a nenávidět,“ vyjádřil se Terri Hooley, který na festivalu vystoupí i jako DJ. Dále se diváci mohou těšit na snímky Hra na pláč, Oasis: Supersonic, Na konci světa nebo premiéru filmu Churchill. Tematický bude i doprovodný program, který obstará například koncert skupiny U2 Desire Revival Band nebo britský písničkář James Harries. Přehlídku mohou diváci navštívit od čtvrtka 23. do neděle 26. listopadu v kině Hvězda.

Britskou kulturu přiblíží Hradišti U2 Desire Revival Band a tři výstavy 

Kdy: čtvrtek 23. listopadu - neděle 26. listopadu
Kde: Uherské Hradiště

Bohatý doprovodný program přinese letošní festival Dny britského filmu a kultury v Uherském Hradišti. V klubu Mír vystoupí v pátek 24. listopadu britský písničkář James Harries, který propojuje ve své tvorbě rock, folk, indie a alternativní rock. „O den později vystoupí skupina U2 Desire Revival Band. Pro její hudební preciznost a skvělou pódiovou show se o ní píše jako o nejlepším česko-slovenském U2 revivalu vůbec,“ přiblížil koncert Jaromír Orel z kina Hvězda.

Dále mohou zájemci navštívit tři tematické výstavy v kině Hvězda a to Londýn a Anglie pohledem Davida Sládka, Krvavá neděle v Londonderry a Krajina Skotska od Jana Sakaře. Nebude chybět ani přednáška Ondřeje Čížka o britském popu či nedělní anglický oběd spojený s bleším trhem. Filmový program, jehož hlavním tématem je severoirský konflikt z 60. a 90. let minulého století, nabídne například snímky Hra na pláč, Oasis: Supersonic, Na konci světa, premiéru filmu Churchill nebo film Good Vibrations a debatu s jeho hlavním hrdinou Terri Hooleym, který v klubu Mír vystoupí i jako DJ.

„Punk pro mne vždy znamenal svobodu. Svobodu mít vlastní názory, svobodu vyjadřování a konání, aniž bych musel někoho zabíjet. Hudba Vás má přimět tančit, poskytnout vám dobrou náladu. A to bych rád přinesl i do Hradiště v rámci mé DJ session,“ prozradil Hooley. Přehlídku mohou diváci navštívit od 23. do 26. listopadu v kině Hvězda.

Kateřinský jarmark v Uherském Brodě

Kdy: pátek 24. listopadu, sobota 25. listopadu
Kde: Masarykovo náměstí Uherský Brod

Vystoupí Olšava, Holúbek, Horněmčané, Fuerza del Fuego, Čerečňa, šermířský klub, Žlutá ponorka, Jakub, Camerata

Na Modelářském koštu budou soutěžit plastikové a papírové modely

Kdy: sobota 25. listopadu
Kde: Uherské Hradiště

Nepřeberné množství plastikových a papírových modelů, ale také například simulátor větroně L13 Blaník nabídne Modelářský košt 2017.

Ten se uskuteční v sobotu 25. listopadu v Klubu kultury v Uherském Hradišti

„Jde o akci, která začala již před patnácti lety na hradišťské průmyslovce jako žákovská výstava. Vloni jsme uskutečnili první veřejnou výstavu a letos se z průmyslovky stěhujeme na klub kultury,“ uvedl Pavel Šupka, předseda Klubu plastikových modelářů Uherské Hradiště.

Pokochat se věrnými zmenšeninami aut, letadel, staveb či oblíbenými diorámaty mohou návštěvníci od 9 hodin.

„Kromě plastikových a papírových modelů budou přítomni i RC modeláři, simulátor větroně L13 Blaník, uskuteční se také prodej a burza modelů a další aktivity. Vzhledem k velkému zájmu veřejnosti jsme se rozhodli prodloužit otevírací dobu výstavy až do 17 hodin,“ upozornil Pavel Šupka.

Vyhodnocené budou nejlepší modely od školáků, středoškoláků a seniorů v sedmi kategoriích.

Modelářskému koštu bude předcházet soutěž pro žáky středních a základních škol Křídlo svatého Václava. Ta se uskuteční ve středu 22. listopadu od 7 do 14 hodin na Střední škole průmyslové, hotelové a zdravotnické Uherské Hradiště.

Součástí bude i vlaštovkiáda a workshop pro začínající modeláře.

Strašidelní čerti v Záhorovicích  

Kdy: sobota 25. listopadu
Kde: Záhorovice

Třetí ročník Mikulášského jarmarku nebude ani letos bez průvodu ohavných čertů. Již potřetí přijedou členové spolku Krampus Vodňany do Záhorovic, aby ve svých ručně vyřezávaných dřevěných maskách a pekelných převlecích, postrašili malé i velké. Na tuto show se návštěvníci mohou těšit v sobotu 25. listopadu od 17 hodin.

„Pro diváky je odpoledne připravena i jízda čertů od hasičské zbrojnice na školní hřiště, ohnivá show skupiny Fuerza del fuego z Uherského Brodu, miniohňostroj a večerní program s hasičským dýdžejem,“ představil program jeden z pořadatelů Radim Šašinka. Samotný jarmark začne už ve dvanáct hodin. Pro děti jsou připraveny stánky s malováním na obličej, pro rodiče pak prodejci keramiky, dřevěných hraček, ale také nejrůznějších pochutin a nápojů.

Den pro dětskou knihu nabídne trpajzlíky i Barta Simpsona  

Kdy: sobota 25. listopadu
Kde: Uherské Hradiště

Již pojedenácté bude Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti hostit akci Den pro dětskou knihu. „Jedná se o jednu z našich tradičních rodinných akcí, na které se snažíme naladit do adventu, předvánoční atmosféry. Tomu je uzpůsobený program, kdy si děti ve výtvarných dílničkách vyrábí například na svíčky, dárečky či různá přáníčka,“ uvedl ředitel knihovny Radovan Jančář.

Na sobotu 25. listopadu připravili organizátoři bohatý program, který v 9.15 zahájí písničkami děti z Hradišťánku. Následně budou vyhlášeny výsledky celoroční čtenářské soutěže Lovci perel, chybět nebude ani pohádka Sněhurka a trpajzlíci v podání brněnského divadla Koráb. Háčkované hračky nabídne Olga Skotáková, ruční papírová přáníčka zase Iveta Langová, děti budou také moct tvořit v dílničce s Ester Benešovou. Děti jistě zaujme komiks o Bartu Simpsonovi.

„Bude také možné zakoupit drobné vánoční dárky – knihy, hračky, vánoční ozdoby a přáníčka. Po celé dopoledne pak bude probíhat registrace nových dětských čtenářů zdarma,“ doplnil Radovan Jančář.

Slovácko v tradici po osmé v Redutě

Kdy: sobota 25. listopadu
Kde: Uherské Hradiště

Již VIII. ročník Přehlídky Slovácko v tradici se uskuteční v sobotu 25. 11. od 9.00 do 16.00 v Redutě v Uherském Hradišti. Během celého dne budou výrobci, držitelé ochranné známky Tradiční výrobek Slovácka, prezentovat své řemeslo.

Tradiční výrobek Slovácka dnes sdružuje již 71 výrobců. Pro návštěvníky bude připraven jarmark, řemeslné dílny (malování
kraslic, košíkářské práce, zdobení perníčků aj.), ochutnávka krajových specialit a Svatomartinských vín. Pokud vás láká práce maléreček, jejichž malby zdobí památkové domky, sklípek či kapličku, je připraveno pod vedením paní Marie Holubíkové ze Strážnice
malování slováckého ornamentu na „žudro“. V kulturním programu se představí DFS Omladinka, DFS Dolinečka, DFS
Pentlička a další. Moderuje David Vacke.

Velehrad bude žít v sobotu premiérovou literární poutí

Kdy: sobota 25. listopadu
Kde: Velehrad

Celkem 13 poutí se letos uskuteční na Velehradě. Tou poslední, ale v historii obce premiérovou, bude v sobotu literární pouť, jejímž hlavním tématem bude odkaz života a díla básníka, novináře, spisovatele a překladatele Jana Zahradníčka (†55), oběti politických represí 50. let minulého století. Program bude zahrnovat mši svatou, seminární a besední program a komentovanou prohlídku výstavních expozic ve Velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje. Besední účast na akci přislíbil literátův syn Jan Jakub Zahradníček (68).

„Velehradská literární pouť bude z části inspirována odkazem katolického básníka Karla Vysloužila, zakladatele poutí píšících křesťanů, které se konávaly na Svatém Hostýně. Loni v říjnu proběhla na Velehradě vzpomínková beseda na tohoto křesťanského literáta,“ informoval mluvčí velehradské farnosti Petr Slinták. 

Uherskobrodský výtvarník opět vystaví své obrazy v restauraci

Kdy: neděle 26. listopadu
Kde: Uherský Brod

Svou třetí výstavu v restauraci Balkán v Uherském Brodě zahájí tamní výtvarník Vlastimil Mahdal na konci listopadu. V neděli 26. listopadu od 16 hodin mohou zájemci poprvé zhlédnout jeho díla na vernisáži. „Vystavovat budu asi třicet obrazů, které jsem namaloval akrylem a kombinovanými technikami. Mou inspirací jsou motivy z kosmu, mé sny a fantazie. Jsem v důchodu, takže maluji jen pro radost, a ne pro peníze. Důležité je, aby se líbily mě a přátelům,“ vysvětlil dvaašedesátiletý výtvarník. Tvorbě se věnuje každodenně. I díky odpočinku jsou jeho díla veselejší a abstraktnější. Na netradičním místě vystavuje rád.

„Na vernisáž lidi do galerie přijdou, samostatně na výstavu za týden přijdou tři návštěvníci. Do restaurace chodí víc lidí, takže je mohu zaujmout. Z Balkánu jsme udělali takové miniaturní kulturní centrum,“ řekl nadšeně výtvarník. Na vernisáži možná vystoupí s kapelou Country beat Fénix, kterou spoluzakládal. Kvůli svému věku loni z kapely vystoupil. Obrazy si návštěvníci mohou zakoupit. Výstava potrvá do konce února příštího roku. Na Vladimíra Mahdala následně naváže svou výstavou umělec František Sovák. 

Hradišťský blešák zve na Special British Edition  

Kdy: neděle 26. listopadu
Kde: Uherské Hradiště

Speciální edice pravidelného Hradišťského blešáku se uskuteční v neděli 26. listopadu ve foyer Kina Hvězda. Blešák bude opět součástí Dnů britského filmu a kultury, takže bude mít podtitul Special British Edition III.

„Návštěvníci se mohou těšit na spoustu oblečení, knih, časopisů, videokazet, hraček, obrázků a dalších pokladů z našich půd i půd našich babiček. Zkuste i vy doma zalovit pro poklady s anglicko-irskou tématikou,“ vyzývají pořadatelé.

Prodejci se mohou hlásit pomocí formuláře na facebooku, prostor je omezený na prvních pětatřicet prodejců. Věci, které prodejci neprodají, mohou zanést do Dobročinného obchodu Naděje.

Vstupné na akci, která začne ve 14 hodin, je dobrovolné.

Zlechovský jarmark přinese Vánoční atmosféru  

Kdy: středa 29. listopadu
Kde: Zlechov

Zažít pohodu Vánoc mohou zájemci ve Zlechově s předstihem ve středu 29. listopadu. Na tamním obecním úřadu se uskuteční již po čtrnácté tradiční Vánoční jarmark. „Od devíti do osmnácti hodin je pro příchozí připraven bohatý program. Například vystoupí žáci místní mateřské a základní školy. Kromě toho návštěvníky jistě potěší i široký výběr dárků a dekorací,“ přiblížila akci jedna z organizátorek Naděžda Náplavová. Na jarmarku si zájemci mohou zakoupit například adventní věnce, vánoční perníčky, ručně vyráběné šperky, výrobky ze dřeva, ručně pletená zvířátka nebo výrobky z dílen zdravotně postižených. Navíc se návštěvníci mohou inspirovat od vystavovatelů při předvánočním aranžování svých domácností.

Autor: Redakce

23.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Montážní dělník21 000 Kč

Montážní dělníci ostatních výrobků operátor/ka výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: výroba pro automotiv - obsluha výrobní linky, montáž výrobků, manipulace s materiálem, 13. a 14. plat, příspěvek na stravu, zdarma lékařská prohlídka a prac. oblečení, příplatky za směnný provoz. Kontakt telefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Ascari s.r.o.-pracoviště hluk, Závodní, č.p. 1007, 687 25 Hluk. Informace: Simona Kňourková, +420 737 759 545.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Pomocný pracovník12 200 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulační dělník při výrobě, balení, kompletizaci a expedici. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: ZK, nástup dle dohody. Pracoviště: Avec trade cz, s.r.o. - pracoviště babice, 687 03 Babice u Uher.Hradiště. Informace: Tomáš Kokoruďa, +420 572 547 201 7,775 583 222.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Zámečník23 000 Kč

Zámečníci strojů Zámečník - svářeč. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Stravování, kontakt telefon (6-15 h) nebo e-mail.. Pracoviště: Podškubka-kovovýroba, s.r.o., 686 04 Kunovice. Informace: Jan Podškubka, +420 731 567 411.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka12 200 Kč

Uklízeči ve stravovacích zařízeních, potravinářských a farmaceutických výrobních prostorech UKLÍZEČ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt telefonicky.. Pracoviště: V food s.r.o.- pracoviště, Nivnická, č.p. 1763, 688 01 Uherský Brod 1. Informace: Dana Vaďurová, +420 606 034 891.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Devatenáctiletý záložník Dominik Janošek přichází do Slovácka z brněnské Zbrojovky.

Dominik Janošek: Po výhře na Baníku máme sebevědomí

Zklamaní čeští hokejisté pro prohraném semifinále s Ruskem na olympijských hrách v Pchjongčchangu.
AKTUALIZOVÁNO
8

Hokejisté v bitvě o finále padli s Ruskem. Zahrají si o olympijský bronz

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Uherského Hradiště

V tištěném Slováckém deníku bude v pátek 23. února další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.

Třicáté čtvrté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku

Je tady velké finále soutěže O nejpohlednější stárkovský pár roku 2017

Milí čtenáři, po ukončení základní části soutěže O nejpohlednější stárkovský pár roku 2017 je před námi finále, které se ve Slováckých novinách uskuteční 23. 2. i v pátek 2. 3. 

Britští Napalm Death způsobili zemětřesení v klubu Mír

Nestává se příliš často, aby do Uherského Hradiště zavítali samotní zakladatelé celé jedné hudební odnože. V úterý 20. února tomu tak ovšem bylo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT