VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy Deníku, kde a jak si užít druhý adventní víkend

FOTOGALERIE / Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin

7.12.2017 AKTUALIZOVÁNO 7.12.2017
SDÍLEJ:

Milánská La Scalla i vzpomínky na Jana Třísku  

Kdy: čtvrtek 7. 12.
Kde: Uherské Hradiště

Zahajovací večer z milánské opery si budou moct vychutnat všichni milovníci tohoto žánru. All’Opera se totiž bude ve čtvrtek od 18.00 živě přenášet rovnou z Milána do kin po celé Evropě, jedním z nich bude i kino Hvězda v Uherském Hradišti. Diva 21. století Anna Netrebko se představí po boku svého manžela, Yusifa Eyvazova v kousku nazvaném Andrea Chénier.

To ale není jediná čtvrteční událost v hradišťském kině. Vyznavači kinematografie tam mohou zamířit už v 16 hodin, aby si připomněli nedávno zesnulého herce Jana Třísku. V komponovaném programu nazvaném Za Janem Třískou s Pavlem Taussigem se návštěvníci mohou těšit na povídku Mistr a dvacátý učedník z filmu Pět z milionu a dokument Úsměvy českého filmu s Janem Třískou. Celým pořadem provede, jak název napovídá, historik Pavel Taussig.

Vládci noci obsadí potemnělé Slovácké muzeum  

Kdy: čtvrtek 7. prosince
Kde: Uherské Hradiště

Jak se orientují ve tmě, jak mohou vidět svou potravu? Na tyto a další otázky související s nočními živočichy poskytne odpovědi výstava o nočním životě zvířat Vládci noci. Velký sál zaplnila téměř stovkou preparátů zvířat zasazených do různorodých prostředí a situací odehrávajících se v noci.

Aby návštěvníci něco viděli, musí si zapnout zapůjčené baterky, protože celý prostor je ponořen do téměř dokonalé tmy. „Návštěvník tak sám objevuje, co se ve tmě skrývá. Postupně se dostane do různých koutů lesa, k lidskému obydlí, na dvůr statku, na louku a také k mokřadu,“ popisuje Pavel Portl, kurátor a historik Slováckého muzea.

K vidění budou hlodavci, ptáci, ale i rozměrově větší zvířata, jako je rys ostrovid, srnec obecný či prase divoké.

„Nabízíme pohled na velké spektrum zvířat od malých krtonožek až po srnce. Samozřejmě nemůžou chybět lišky, kuny, ježci, sovy nebo netopýři, ale jsou tu i méně známá zvířata jako třesavka, kvapník, plch a mnohé další,“ vypočítal autor výstavy.

Její kouzlo dokonale dokreslí zvukové efekty nočního lesa, návštěvníci také zjistí zajímavosti ze života zvířat – třeba kolik bodlin má ježek, kolik kilogramů dokáže sníst hladový vlk nebo jakou rychlostí může létat netopýr.

Výstava původně vznikla v Českém Těšíně, kde ji Pavel Portl navštívil. „Okamžitě jsem věděl, že ji chci dostat do Slováckého muzea. Je zábavná, trochu strašidelná a vizuálně originálně řešená. Navíc poslední výstava s přírodní tematikou se u nás uskutečnila před více než dvaceti lety, a proto si ji návštěvníci jistě zaslouží,“ doplnil historik.

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 7. prosince v 17 hodin, výstava bude možné zhlédnout do 4. března 2018.

K výstavě Vládci noci navíc ve Slováckém muzeu připravili pro děti dobrodružný výukový program Svět nočních zvířat, který vedle samotné prohlídky výstavy nabídne i tvořivé a vědomostní aktivity. Program je připraven pro děti z mateřských škol a žáky prvního i druhého stupně ZŠ.

Klub sportu a kultury ve Vlčnově oslaví čtyřicátiny koncertem Jožky Černého 

Kdy: pátek 8. prosince
Kde: Vlčnov

Už čtyřicet let slouží Vlčnovjanům Klub sportu a kultury. U příležitosti tohoto kulatého výročí se zde v předvánočním čase uskuteční koncert Jožky Černého. Jeden z nejznámějších moravských zpěváků lidových písní vystoupí ve velkém sále v pátek 8. prosince 2017 v 19.30 hodin.

„Koncert je poděkováním všem spolupracovníkům, dobrovolníkům a dalším lidem, kteří nám už celá léta pomáhají pořádat a zajišťovat veškeré aktivity,“ uvedla Petra Kučerová Brandysová z Klubu sportu a kultury.

Ten je od rána až do večerních hodin sedm dnů v týdnu využíván ke sportovním a kulturním aktivitám i vzdělávacím a zájmovým činnostem. „Cvičí zde žáci školy, trénují a zkouší téměř všechny sportovní oddíly a folklorní soubory, muziky a probíhají zde další cvičení, kroužky, schůze či kurzy. V přízemi je navíc zřízeno Turistické informační centrum, takže klub je opravdu velmi vytížený,“ dodala Petra Kučerová Brandysová.

Alena Bartošíková představí novou knihu o sportovcích 

Kdy: pátek 8. prosince
Kde: Uherský Brod

Sport si jako nové téma zvolila uherskobrodská spisovatelka Alena Bartošíková. Ta napsala další knihu, tentokrát věnovanou sportovcům Slovácka a Zlínska. Slavnostní křest nové publikace se uskuteční dnes v 17.00 hodin v Galerii Panského domu v Uherském Brodě. Akci doprovodí cimbálová muzika Šablička pod vedením Lubomíra Valečky. 

Vánoční výstava v Dolním Němčí  

Kdy: sobota 9. a neděle 10. 12
Kde: Dolní Němčí

Vyrobit si gelovou svíčku, připravit papírové přáníčko nebo prohlédnout si výtvarné práce žáků mohou návštěvníci Základní školy a Základní umělecké školy v Dolním Němčí. V sobotu 9. a v neděli 10. prosince mohou navštívit čtyřiadvacátý ročník Vánoční výstavy, na kterou si žáci umělecké školy připravili bohatý kulturní program. V obou dnech mezi 14 a 19 hodinou vystoupí členové taneční a hudební třídy, příchozí se mohou těšit i na divadelní představení a zpívání koled.

Zapojit se také mohou do výtvarných dílen, kde si návštěvníci mohou vyrobit dřevěné vánoční dekorace, keramické pokladničky nebo si vyzkoušet odlévání čokolády. Místní žáci si připravili také výtvarnou a ekologickou výstavu. Zájemci mají možnost zažít kulturní zážitek už den před výstavou. Od 17 hodin na stejném místě oslaví dvacáté výročí založení základní umělecké školy její žáci bohatým programem. 

Ježíškova dílna v Klubu kultury

Kdy: sobota 9. prosince
Kde: Uherské Hradiště

Vánoční náladou bude od druhé prosincové soboty do pondělí dýchat Klub kultury Uherské Hradiště. Dům dětí a mládeže (DDM) Šikula připravil pro děti, které rády něco kutí, už 19. ročník Ježíškovy dílny. Otevřeno bude v sobotu od 13 do 17 hodin, v neděli od 10 do 17 hodin, v pondělí od 8 do 13 hodin. Na pondělní návštěvu Ježíškovy dílny je potřeba se předem přihlásit na telefonu 605 203 064 nebo na e-mailem. Děti se mohou zapojit do soutěže s názvem Nejkrásnější dopis pro Ježíška, která bude vyhodnocena 13. února. 

Nedakoňské srnky oslaví v sobotu desáté narozeniny

Kdy: sobota 9. prosince
Kde: Nedakonice

Jak ten čas letí, povzdychne si v sobotu v kulturním domě Nedakonice nejedna z patnácti členek ženského pěveckého sboru Nedakoňské srnky, jehož rodný list se začal psát v prosinci roku 2007. Ve zmíněném měsíci už měly zpěvačky premiérové vystoupení, a to při rozsvěcování vánočního stromu v obci.

K oslavě svých desátých narozenin uspořádají v sobotu v 16 hodin Nedakoňské srnky za podpory obce

pořad s názvem Pod peřinou. „A proč pod ní? Protože pod peřinou, když člověk nemůže spát, přemýšlí. Na mysl se mu vtírají různé myšlenky, písničky, pásma, choreografie a podobně,“ přiznala s úsměvem vedoucí pěveckého ansámblu Jarmila Sošková. Netajila se tím, že peřiny na pódiu kulturního domu rozhodně chybět nebudou.

Na narozeninové oslavě budou s Nedakoňskými srnkami zpívat Děcka z Nedakonic, ženské pěvecké sbory Výběr z bobulí z Valtic a Dolních Dunajovic, Drmolice z Polešovic, Bzenecké drmolice, ale jen jediný mužský sbor, a to nedakonický. „Ten dokonce kvůli jubileu našeho sboru zrušil letos tradiční Mikulášské zpívání,“ pochválila vstřícnost mužského sboru Jarmila Sošková. Narozeninový program bude doprovázet cimbálová muzika Falešnica, po jeho skončení bude beseda u cimbálu.

Kunovice dostanou nový symbol Vánoc  

Kdy: neděle 10. prosince
Kde: Kunovice

Na nový symbol Vánoc, koncerty, zpívání u Vánočního stromu a nejrůznější vystoupení se mohou během adventního období těšit obyvatelé Kunovic.

Jedna z klíčových událostí se odehraje o druhé adventní neděli 10. prosince v Areálu Jízdy králů, kde bude v 16.30 hodin veřejnosti představen a rozsvícen zbrusu nový kunovický symbol Vánoc, dřevěné sousoší Svatá rodina. „Vzniklo letos v létě v rámci řezbářského sympózia, které je součástí programu festivalu Kunovské léto. Autory jsou řezbáři Ladislav Sedláček z Modré a Martin Bořuta Podkopné Lhoty,“ přiblížil za město Kunovice Zdeněk Kučera.

Následně se v klubovně areálu uskuteční první setkání jezdců Jízdy králů Kunovice 2018.

Následně se pozornost přesune do kostele sv. Petra a Pavla, kde od 19 hodin na druhém adventním koncertu vystoupí Slovácký komorní orchestr s Jiřím Pospíchalem, Schola Kunovice a žáci kunovické pobočky Základní umělecké školy Uherské Hradiště.
Kunovická ZUŠka se představí se svým programem ZUŠka vánoční v úterý 12. prosince od 18 hodin ve společenském sále Panského dvora.

Tečku za letošním kulturním adventem v Kunovicích pak udělá tradiční Zpívání u vánočního stromu. Bude se konat v neděli 17. prosince 2017 od 17 hodin na nádvoří Panského dvora. V jeho průběhu zazpívají a zahrají dětské i dospělé folklorní soubory a muziky z Kunovic, žáci ZUŠ Kunovice, sbor učitelů kunovických základních škol a kapela Pool. 

Všechy již probíhající kulturní akce naleznete ZDE

Autor: Redakce

7.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 500 Kč Obsluha zařízení (kromě lakovacích) na povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů Obsluha automatické čistící linky. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Prac. poměr na 1 rok s možností prodloužení, obsluha chemické autom. čistící linky, obsluha autom. balícího zařízení, manipulace s VZV a sloupovým jeřábem, spolupráce s expedicí zakázek, SOU/SŠ nejlépe stroj. zaměření - není podmínkou, zákl. znalosti práce na PC (Excel), znalost čtení výkres. dokumentace, samostatnost, zodpovědnost, prémie, možnost odbor. a kariér. růstu, dovolená navíc, záv. stravování, příspěvek na penz. připojištění, jaz. a odbor. vzdělávání, kontakt telefon nebo e-mail.. Pracoviště: Thermacut, k.s., Sokolovská, č.p. 574, 686 01 Uherské Hradiště 1. Informace: Irena Mančíková, +420 572 420 438. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 100 Kč Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka potravin. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 110 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Možnost i zkráceného úvazku nebo Dohody o provedení práce, prodej pečiva a potravin.. Pracoviště: Vlastimil javor - vlčnov, 687 61 Vlčnov. Informace: Zdeňka Javorová, +420 602 368 881. Řemeslné práce - Řemeslné práce Klempíř 120 Kč Klempíři (kromě stavebních) PROVOZNÍ ELEKTRIKÁŘ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč, mzda max. 140 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Provádění jednoduch. oprav elektr. instalace, montáž a oprava elektroinstalace v provozech a kancelářích, provádění oprav strojů (elektročást) v rámci měsíčních prohlídek s následnou opravou zjištěné závady, dílčí opravy elektromotorů, spolupráce na opravách elektr. zařízení složitých strojů tuzemské i zahr. výroby vč. NC strojů, projektování nových pracovišť, samostatné zapojování strojů, opravy osvětlení lakoven, opravy složitých zařízení v provozech kotelny a čističky odpad. vod, obsluha a údržba nouzových zdrojů, samostatná oprava ručního el. nářadí. Elektrotech. vzděl., vyučení v oboru, platné oprávnění dle vyhl. 50, technické myšlení, man. zručnost, spolehlivost, zodpovědnost, možnost kariér. a odbor. růstu, příspěvek na ubytování/bydlení a stravování, flexipassy, 5 týdnů dovolené, odměny, příspěvek na rehabilitace u zaměstnanců vykonávající rizikovou práci, dotovaná teplá strava, zajištění nápojů, poukázky, rozvoj. a vzděl. akce, jaz. kurzy (AJ, RJ). Zájemci o uvedenou pozici se mohou přihlásit do výběr. řízení zasláním struktur. životopisu.. Pracoviště: Aircraft industries, a.s., Na Záhonech, č.p. 1177, 686 04 Kunovice. Informace: Eva Michalcio, +420 572 816 455. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 20 000 Kč Pracovníci v oblasti prodeje jinde neuvedení Vedoucí prodeje nových vozů - prodejce. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Aktivní komunikace s klienty - vytváření individ. nabídek a návrhy financování, uzavírání obchodů s klienty, konzultace a odborné poradenství pro klienta, prezentace vozidel, předváděcí jízdy s klienty, péče o svěřená auta, samostatnost, schopnost rozhodovat, komunikativnost, zodpovědnost za svou práci, práce na PC - MS Office (zejména Excel, Word), ŘP "B", znalost AJ nebo NJ výhodou, osobní ohod., poukázky, moderní a čisté prostředí. Kontakt telefon (po-pá 8-16 h) nebo e-mail.. Pracoviště: Uh car, s.r.o., Za Olšávkou, č.p. 365, 686 01 Uherské Hradiště 1. Informace: Hana Daňková, +420 770 190 700,577 700 012.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Babická hodová chasa se vydala s právy na nedělní obchůzku dědinou.
20

Císařským hodům v Babicích kralovali sourozenci Čevelovi

Ilustrační foto.
23

Čunek: Medvěda zastřelit

AKTUALIZOVÁNO

Secesní kašna se ze skládky ocitla znovu na Zelném trhu

 Za dobu své existence, tedy zhruba během 150 let, se již několikrát stěhovala. Poslední přesun by však měl být pro secesní kašnu z druhé poloviny 19. století ten poslední.

Jak jsme se změnili: Češi, Moravané a Slezané 1918-2018

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Žijeme skoro o tři desítky let delší životy. Je nás o šest set tisíc víc. Ale rozvádíme se šestadvacetkrát častěji než za první republiky.

Rvačka před bowlingem a velká oprava lipenského expresu: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 22. října 2018.

ANKETA: Kteří fotbalisté by teď hráli za Československo?

Zahrajte si na fotbalového trenéra. Deník v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československa připravil mimořádnou anketu. Jak by nyní vypadal společný tým, který by tvořili hráči obou zemí? 

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT