VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy Deníku, kde a jak si užít druhý adventní víkend

FOTOGALERIE / Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin

7.12.2017 AKTUALIZOVÁNO 7.12.2017
SDÍLEJ:

Milánská La Scalla i vzpomínky na Jana Třísku  

Kdy: čtvrtek 7. 12.
Kde: Uherské Hradiště

Zahajovací večer z milánské opery si budou moct vychutnat všichni milovníci tohoto žánru. All’Opera se totiž bude ve čtvrtek od 18.00 živě přenášet rovnou z Milána do kin po celé Evropě, jedním z nich bude i kino Hvězda v Uherském Hradišti. Diva 21. století Anna Netrebko se představí po boku svého manžela, Yusifa Eyvazova v kousku nazvaném Andrea Chénier.

To ale není jediná čtvrteční událost v hradišťském kině. Vyznavači kinematografie tam mohou zamířit už v 16 hodin, aby si připomněli nedávno zesnulého herce Jana Třísku. V komponovaném programu nazvaném Za Janem Třískou s Pavlem Taussigem se návštěvníci mohou těšit na povídku Mistr a dvacátý učedník z filmu Pět z milionu a dokument Úsměvy českého filmu s Janem Třískou. Celým pořadem provede, jak název napovídá, historik Pavel Taussig.

Vládci noci obsadí potemnělé Slovácké muzeum  

Kdy: čtvrtek 7. prosince
Kde: Uherské Hradiště

Jak se orientují ve tmě, jak mohou vidět svou potravu? Na tyto a další otázky související s nočními živočichy poskytne odpovědi výstava o nočním životě zvířat Vládci noci. Velký sál zaplnila téměř stovkou preparátů zvířat zasazených do různorodých prostředí a situací odehrávajících se v noci.

Aby návštěvníci něco viděli, musí si zapnout zapůjčené baterky, protože celý prostor je ponořen do téměř dokonalé tmy. „Návštěvník tak sám objevuje, co se ve tmě skrývá. Postupně se dostane do různých koutů lesa, k lidskému obydlí, na dvůr statku, na louku a také k mokřadu,“ popisuje Pavel Portl, kurátor a historik Slováckého muzea.

K vidění budou hlodavci, ptáci, ale i rozměrově větší zvířata, jako je rys ostrovid, srnec obecný či prase divoké.

„Nabízíme pohled na velké spektrum zvířat od malých krtonožek až po srnce. Samozřejmě nemůžou chybět lišky, kuny, ježci, sovy nebo netopýři, ale jsou tu i méně známá zvířata jako třesavka, kvapník, plch a mnohé další,“ vypočítal autor výstavy.

Její kouzlo dokonale dokreslí zvukové efekty nočního lesa, návštěvníci také zjistí zajímavosti ze života zvířat – třeba kolik bodlin má ježek, kolik kilogramů dokáže sníst hladový vlk nebo jakou rychlostí může létat netopýr.

Výstava původně vznikla v Českém Těšíně, kde ji Pavel Portl navštívil. „Okamžitě jsem věděl, že ji chci dostat do Slováckého muzea. Je zábavná, trochu strašidelná a vizuálně originálně řešená. Navíc poslední výstava s přírodní tematikou se u nás uskutečnila před více než dvaceti lety, a proto si ji návštěvníci jistě zaslouží,“ doplnil historik.

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 7. prosince v 17 hodin, výstava bude možné zhlédnout do 4. března 2018.

K výstavě Vládci noci navíc ve Slováckém muzeu připravili pro děti dobrodružný výukový program Svět nočních zvířat, který vedle samotné prohlídky výstavy nabídne i tvořivé a vědomostní aktivity. Program je připraven pro děti z mateřských škol a žáky prvního i druhého stupně ZŠ.

Klub sportu a kultury ve Vlčnově oslaví čtyřicátiny koncertem Jožky Černého 

Kdy: pátek 8. prosince
Kde: Vlčnov

Už čtyřicet let slouží Vlčnovjanům Klub sportu a kultury. U příležitosti tohoto kulatého výročí se zde v předvánočním čase uskuteční koncert Jožky Černého. Jeden z nejznámějších moravských zpěváků lidových písní vystoupí ve velkém sále v pátek 8. prosince 2017 v 19.30 hodin.

„Koncert je poděkováním všem spolupracovníkům, dobrovolníkům a dalším lidem, kteří nám už celá léta pomáhají pořádat a zajišťovat veškeré aktivity,“ uvedla Petra Kučerová Brandysová z Klubu sportu a kultury.

Ten je od rána až do večerních hodin sedm dnů v týdnu využíván ke sportovním a kulturním aktivitám i vzdělávacím a zájmovým činnostem. „Cvičí zde žáci školy, trénují a zkouší téměř všechny sportovní oddíly a folklorní soubory, muziky a probíhají zde další cvičení, kroužky, schůze či kurzy. V přízemi je navíc zřízeno Turistické informační centrum, takže klub je opravdu velmi vytížený,“ dodala Petra Kučerová Brandysová.

Alena Bartošíková představí novou knihu o sportovcích 

Kdy: pátek 8. prosince
Kde: Uherský Brod

Sport si jako nové téma zvolila uherskobrodská spisovatelka Alena Bartošíková. Ta napsala další knihu, tentokrát věnovanou sportovcům Slovácka a Zlínska. Slavnostní křest nové publikace se uskuteční dnes v 17.00 hodin v Galerii Panského domu v Uherském Brodě. Akci doprovodí cimbálová muzika Šablička pod vedením Lubomíra Valečky. 

Vánoční výstava v Dolním Němčí  

Kdy: sobota 9. a neděle 10. 12
Kde: Dolní Němčí

Vyrobit si gelovou svíčku, připravit papírové přáníčko nebo prohlédnout si výtvarné práce žáků mohou návštěvníci Základní školy a Základní umělecké školy v Dolním Němčí. V sobotu 9. a v neděli 10. prosince mohou navštívit čtyřiadvacátý ročník Vánoční výstavy, na kterou si žáci umělecké školy připravili bohatý kulturní program. V obou dnech mezi 14 a 19 hodinou vystoupí členové taneční a hudební třídy, příchozí se mohou těšit i na divadelní představení a zpívání koled.

Zapojit se také mohou do výtvarných dílen, kde si návštěvníci mohou vyrobit dřevěné vánoční dekorace, keramické pokladničky nebo si vyzkoušet odlévání čokolády. Místní žáci si připravili také výtvarnou a ekologickou výstavu. Zájemci mají možnost zažít kulturní zážitek už den před výstavou. Od 17 hodin na stejném místě oslaví dvacáté výročí založení základní umělecké školy její žáci bohatým programem. 

Ježíškova dílna v Klubu kultury

Kdy: sobota 9. prosince
Kde: Uherské Hradiště

Vánoční náladou bude od druhé prosincové soboty do pondělí dýchat Klub kultury Uherské Hradiště. Dům dětí a mládeže (DDM) Šikula připravil pro děti, které rády něco kutí, už 19. ročník Ježíškovy dílny. Otevřeno bude v sobotu od 13 do 17 hodin, v neděli od 10 do 17 hodin, v pondělí od 8 do 13 hodin. Na pondělní návštěvu Ježíškovy dílny je potřeba se předem přihlásit na telefonu 605 203 064 nebo na e-mailem. Děti se mohou zapojit do soutěže s názvem Nejkrásnější dopis pro Ježíška, která bude vyhodnocena 13. února. 

Nedakoňské srnky oslaví v sobotu desáté narozeniny

Kdy: sobota 9. prosince
Kde: Nedakonice

Jak ten čas letí, povzdychne si v sobotu v kulturním domě Nedakonice nejedna z patnácti členek ženského pěveckého sboru Nedakoňské srnky, jehož rodný list se začal psát v prosinci roku 2007. Ve zmíněném měsíci už měly zpěvačky premiérové vystoupení, a to při rozsvěcování vánočního stromu v obci.

K oslavě svých desátých narozenin uspořádají v sobotu v 16 hodin Nedakoňské srnky za podpory obce

pořad s názvem Pod peřinou. „A proč pod ní? Protože pod peřinou, když člověk nemůže spát, přemýšlí. Na mysl se mu vtírají různé myšlenky, písničky, pásma, choreografie a podobně,“ přiznala s úsměvem vedoucí pěveckého ansámblu Jarmila Sošková. Netajila se tím, že peřiny na pódiu kulturního domu rozhodně chybět nebudou.

Na narozeninové oslavě budou s Nedakoňskými srnkami zpívat Děcka z Nedakonic, ženské pěvecké sbory Výběr z bobulí z Valtic a Dolních Dunajovic, Drmolice z Polešovic, Bzenecké drmolice, ale jen jediný mužský sbor, a to nedakonický. „Ten dokonce kvůli jubileu našeho sboru zrušil letos tradiční Mikulášské zpívání,“ pochválila vstřícnost mužského sboru Jarmila Sošková. Narozeninový program bude doprovázet cimbálová muzika Falešnica, po jeho skončení bude beseda u cimbálu.

Kunovice dostanou nový symbol Vánoc  

Kdy: neděle 10. prosince
Kde: Kunovice

Na nový symbol Vánoc, koncerty, zpívání u Vánočního stromu a nejrůznější vystoupení se mohou během adventního období těšit obyvatelé Kunovic.

Jedna z klíčových událostí se odehraje o druhé adventní neděli 10. prosince v Areálu Jízdy králů, kde bude v 16.30 hodin veřejnosti představen a rozsvícen zbrusu nový kunovický symbol Vánoc, dřevěné sousoší Svatá rodina. „Vzniklo letos v létě v rámci řezbářského sympózia, které je součástí programu festivalu Kunovské léto. Autory jsou řezbáři Ladislav Sedláček z Modré a Martin Bořuta Podkopné Lhoty,“ přiblížil za město Kunovice Zdeněk Kučera.

Následně se v klubovně areálu uskuteční první setkání jezdců Jízdy králů Kunovice 2018.

Následně se pozornost přesune do kostele sv. Petra a Pavla, kde od 19 hodin na druhém adventním koncertu vystoupí Slovácký komorní orchestr s Jiřím Pospíchalem, Schola Kunovice a žáci kunovické pobočky Základní umělecké školy Uherské Hradiště.
Kunovická ZUŠka se představí se svým programem ZUŠka vánoční v úterý 12. prosince od 18 hodin ve společenském sále Panského dvora.

Tečku za letošním kulturním adventem v Kunovicích pak udělá tradiční Zpívání u vánočního stromu. Bude se konat v neděli 17. prosince 2017 od 17 hodin na nádvoří Panského dvora. V jeho průběhu zazpívají a zahrají dětské i dospělé folklorní soubory a muziky z Kunovic, žáci ZUŠ Kunovice, sbor učitelů kunovických základních škol a kapela Pool. 

Všechy již probíhající kulturní akce naleznete ZDE

Autor: Redakce

7.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Ostatní služby 100 Kč

Čističi kanalizací pracovník ČOV. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Obsluha provozu čistírny odpadních vod, čištění kanalizací, drobné údržbářské práce, průkaz řidiče VZV - není podmínkou, fir. benefity, prac. poměr na 1/2 roku s možností prodloužení. Pracoviště: Hamé s.r.o. - babice, 687 03 Babice u Uher.Hradiště. Informace: Magdaléna Valdová, +420 572 531 341-2.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 85 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní OSTRAHA PRODEJEN - DETEKTIV PRODEJNY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 85 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: 1 pracovní místo také v Uh. Hradišti, věk nad 18 let, příjemné vystupování, výpis z TR; praxe výhodou - není však podmínkou; certifikát strážného (možnost zprostředkování); vhodné i pro OZP (12-ti hodinové pracovní směny); pochůzková činnost v rámci svěřeného objektu; spolupráce při zadržení osob páchajících trestnou činnost. Možnost i brigád /2 směny za týden/ všední den i víkend/. Zázemí ve stabilní společnosti, kariérní růst, odměny. Kontakt pouze telefonicky (na adrese se nenachází kontaktní osoba).. Pracoviště: Bohemia marten plus s.r.o. - prac. ub, Močidla, č.p. 2369, 688 01 Uherský Brod 1. Informace: Pavla Liebertzová, +420 606 333 112.

Potravinářství - Potravinářství Potravinářský dělník 12 500 Kč

Výrobci a zpracovatelé potravin a příbuzní pracovníci dělník potravinářské výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Noční směny. Mísení, tvarování, dělení těsta. Obsluha el. pece, popřípadě rozprodej pečiva.. Pracoviště: Varmužova pekárna, spol. s r. o., 687 09 Boršice u Buchlovic. Informace: Vladimír Varmuža, +420 603 519 063.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 12 200 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulační dělník při výrobě, balení, kompletizaci a expedici. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Možnost Dohody o provedení práce, zajištěné stravování s 55 % příspěvkem, příspěvek na denní dojíždění, možnost přechodného ubytování, osobní kontakt možný po telefonické domluvě. Pracoviště: Avec trade cz, s.r.o. - prac., Na Drahách, č.p. 814, 686 04 Kunovice. Informace: Tomáš Kokoruďa, +420 572 547 207.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jen ohořelé torzo zbylo pod Hrabinou z řidičovy Felicie.
4

Jen ohořelé torzo zbylo pod Hrabinou z řidičovy Felicie

Videosouhrn 17. srpna 2018

Surovec s kočárkem a 17 ukradených kol za měsíc: prohlédněte si videa dne

Vinařské slavnosti v Polešovicích nabídnou víno i zábavu

Jedenáctý ročník soutěže TOP Víno Slovácka 2018, která patří mezi prestižní vinařské akce v republice, má už své vítěze. Ti ale budou veřejnosti představeni při Vinařských slavnostech v Polešovicích o třetí srpnové neděli.

Dva vlastní góly? Musí to být šílené, tuší Sadílek

Nikdy předtím nic podobného nezažil. Dva vlastní góly stejného hráče v jednom ligovém utkání byly i pro záložníka Slovácka Lukáše Sadílka novinkou. „To jsem asi nikdy nezažil, až dneska,“ přiznává dvaadvacetiletý fotbalista.

Los MOL Cupu: Slovácko jede do Tasovic, Zlín se představí v Kroměříži

Fotbalisté Zlína a Slovácka už znají soupeře pro 2. kolo MOL Cupu. Oba ligové týmy se v celostním poháru představí na hřišti soupeře. Zatímco ševce čeká krajské derby na půdě třetiligové Kroměříže, celek z Uherského Hradiště si pojede pro postup do Tasovic. Další krajský zástupce, divizní Slavičín, vyzve lepšího z dvojice Kozlovice/Znojmo.

Jirka se obětoval za syna, líčí svědek nedělní tragédie

Sám si jako hrdina nepřipadá, přesto, že ještě před pár dny skákal bezostyšně do vody, aby zachránil život malého kluka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT