„Nekoštuje se tam jako u nás na vesnici, kde místní vinaři přinesou několik svých vzorků a víno se pije ve velkém. Na západě je většinou přítomný someliér, na košt se chodí v lepším oblečení a ochutnávají se po doušcích opravdové skvosty,“ srovnával Pavel Bobčík typickou povahu koštů na Slovácku s těmi na západ od nás.

Možná právě proto si už potřetí čtyřiačtyřicetiletý Dolněmčan nenechal ujít ochutnávku s názvem Tichá vína, jejíž pátý ročník se už tradičně konal v uherskohradišťské Redutě. Svojí povahou jde totiž o jeden z mála koštů, který se přibližuje těm na západě.

„Zajímavostí také je, že vinařství ve Francii či Rakousku nedělají deset druhů vína tak, aby pokryly veškerou poptávku zákazníků. Většinou mají vinice v určité oblasti, o níž vědí, že její půda a podnebí je ideální pro jednu specifickou odrůdu. Pouze tu potom pěstují,“ vysvětluje Pavel Bobčík.

Neobvyklá povaha koštu v Redutě mu proto vyhovuje. Mezi dvanácti vinařstvími prezentujícími své vzorky má své favority.

„Například Sonberk je už napůl vinařství západního ražení, kdy namísto všech možných druhů většinou pěstují čtyři až šest odrůd bílého, protože vědí, že jejich půda je pro bílé víno vhodná,“ poznamenal Pavel Bobčík.

Nejenom jako košt, ale především jako společensko-kulturní událost chápe Tichá vína v Redutě i její pořadatel, ředitel Klubu kultury v Uherském Hradišti Antonín Mach.

„Namísto cimbálovky nám hraje vážná hudba, máme zde vinařství, které sídlí až za hranicemi regionu, kdy u stolků jsou přítomní jejich majitelé se someliéry a k ochutnání kromě vína nabízíme exkluzivní sýry a letos jako novinku také pralinky,“ dodal Antonín Mach.

Z vinařství se letos v Redutě představily Vinařství Dufek, Gertner, Hrozínek, Jan Stávek, Kern, Reisten, Sonberk, Štěpán Maňák, Trávníček a Kořínek, Václav, Vinařství Veverka a Vinařství Winterberg. K poslechu pak hostům hrál komorní soubor Con Amore.