„Začínali jsme v Uherském Hradišti jako městský informační kanál. Po čtyřech letech se nám podařilo vyhrát výběrové řízení v Hodoníně, a pak to tak nějak samovolně rostlo - Veselí nad Moravou, Kyjov, Zlín. Postupem času jsme začali satelitně vysílat na poměrně velkém území, a dnes ta televize vysílá od Rožnova pod Radhoštěm až po Břeclavsko,“ prozradil ředitel TVS Jan Dudek s tím, že ale jeho televize nemá v plánu ani po dvou desetiletích usnout na vavřínech.

Od 9. března změnila logo, obměnila vizuál a má nakročeno se stát internetovým médiem, oslovujícím česky a slovensky hovořící, patnáctimilionovou skupinu diváků.

„Největší dárek, který jsme dali sobě i divákům je to, že během několika týdnů spustíme internetový portál ITVS 24, který už teď běží ve zkušebním provozu. Postupně se tak naše televize ocitne v internetovém prostředí,“ řekl kreativní ředitel TVS Tomáš Ježek. Ten také upozornil na plánované obohacení zpravodajské TVS o pořady dokumentární a publicistické.

„Regionální televize plní také malou veřejnoprávní funkci. Ti kteří nás za ni platí, jsou města a obce, s nimiž máme nějaký smluvní vztah. Chtěl bych poděkovat za přízeň našim divákům i všem, co nám pomáhají,“ poznamenal Jan Dudek.