Pálenka mu prý dodává chuť do života a utužuje zdraví. „Zvláště v zimě je vynikající proti nachlazení. Když jí člověk nevypije mnoho, rozhodně mu nemůže dobrá slivovice uškodit,“ prohlašuje Josef Sovek, který byl dvaadvacet let páleničářem v Osvětimanech. „O slivovici platí to, co o každém alkoholu. Tekuté švestky se musí pít s mírou,“ tvrdí Josef Sovek. Ne vždy ale někteří lidé podle něj jejich chuti a vůni odolají a neskončí pouze u několika štamprlat.

Podle inženýra Sovka existují desítky rozličných receptur na výrobu slivovice. „Tou nejpodstatnější je kvalitní kvas ze zdravého ovoce. Někdo sbírá každou shnilou trnku a myslí si, že bude mít více slivovice. To je ale velký omyl,“ dodává degustátor destilátů stroze. Prozrazuje, že v minulých letech koštoval na Slovácku i vína. „Ta jsem rád hodnotil, ale abych se přiznal, raději jsem degustoval destiláty, protože jsem se v nich více vyznal. U vína jsou větší chuťové rozdíly,“ soudí Sovek. Navzdory svému věku se stále stará o dvě stě padesát keřů révy vinné a řadu ovocných stromů, mezi nimiž nechybí meruňky, švestky ani durancie.

„Nejlepší slovácké slivovice jsou podle mě směsky z trnek a durancií, které tu kořalku zjemňují. Letos jsem napálil 15 litrů čisté pálenky z durancií. Je výborná. Z letního ovoce jsem vypálil chutnou směsku z meruněk a špendlíků,“ svěřuje se Sovek (na snímku).

Řeč pak stáčí k hodnocení starších ročníků pálenek, kterým prý někteří degustátoři dávají méně bodů, než by si zasloužily.

„Přesvědčil jsem se o tom při různých degustacích slivovice na Slovácku. Pravdou je, že pálenky věkem zjemňují. Víc vyniká vůně a líh, ale malinko se z nich ztrácí chuť,“ vysvětluje zkušený degustátor. Podle jeho mínění by si ty letitější slivovice zasloužily více místa mezi šampiony koštů. „Porotcům se ale zdají ty čerstvé pálenky plnější, proto je při degustacích preferují. Je to jejich názor a já jim ho neberu,“ dušuje se inženýr Sovek, člověk zvláště vnímavý k přírodě a všemu živému v ní. „Nikdy ji člověk neprozkoumá, takže se musí pořád učit,“ říká přesvědčivě Josef Sovek.