Na povrch vozovky v katastrofálním stavu, plný výmolů a děr, si stěžují obyvatelé Vések, městské části Uherského Hradiště. Radnice o situaci ví a chce ji řešit na úrovni příslušné místní komise i přímo s obyvateli místní lokality.


Nahrává se anketa ...

„Osobně jsem se setkal s několika místními obyvateli přímo na ulici Ovocná a moc dobře vím, jak bezmocní si už připadají. Na jedné straně se ostudně „vleče“ řešení rekonstrukce této komunikace, na straně druhé se zde staví nevzhledná bytovka, která za mne zásadním způsobem narušuje venkovský ráz Vések a za mne zde nikdy neměla vzniknout,“ snaží se situaci objasnit Michal Dvouletý opoziční zastupitel, detailně obeznámený s podrobnostmi kauzy (Hradišťáci).

Podzemní kontejnery. Ilustrační foto
Podzemní kontejnery na odpad v Uherském Hradišti začne město budovat v březnu

A jak podle jeho slov vyplývá na povrch, developeři se již snaží získat povolení pro další dvě bytovky v této lokalitě.

„Jako Hradišťáci jsme se proti tomuto záměru jasně postavili, vyvolali několik jednání a tlačíme na vedení města. Vůle občanů Vések je v tomto ohledu naprosto jednoznačná a každý zodpovědný zastupitel by se jí měl řídit,“ dodal Michal Dvouletý.

Polňačka před domy a další výstavba

Problémem v tomto případě podle mluvčíh o uherskohradišťské radnice Jana Pášmy je, že si lidé postavili nemovitosti na pozemcích, které měli k dispozici, s vědomím, že před domem nemají vybudovanou náležitě zpevněnou místní komunikaci, ale zaužívanou „polní“ cestu, která v minulosti sloužila pro příjezd techniky do zemědělského družstva.

McDonald’s staví svou první provozovnu na Slovácku. V obchodní zóně v Kunovicích
McDonald’s staví první provozovnu na Slovácku. V obchodní zóně v Kunovicích

„Aktuální stav nezpevněné cesty je způsoben zejména vlastní výstavbou (která byla a je zásobována také těžkou technikou) a dále průjezdem místních občanů. Jde o lokalitu, kde probíhá a ještě bude probíhat další výstavba. O nutnosti věc řešit do budoucna město ví a bude v tomto smyslu jednat jak na úrovni příslušné místní komise, tak také s obyvateli dané lokality, protože při vzniku plnohodnotné komunikace je žádoucí shoda a součinnost se samotnými stavebníky,“ naznačil Jan Pášma.

Vésky jsou místní část města Uherského Hradiště. Rozprostírají se ve svahovitém terénu na levém břehu řeky Olšavy. První zmínky o Véskách jsou ve srovnání s okolními obcemi poměrně mladého data, konkrétně z 15. století, kdy markrabě Jošt daroval Petrovi z Kravař dvě vesnice – Vésky a Sady.

• Počet obyvatel: 613
• Rozloha:3,12 km

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Ředitel Zoo Zlín Roman Horský o uplynulém roce 2023

Zdroj: Dominik Pohludka