Slavná dvojice si místo vybrala kvůli jeho nezaměnitelnému kouzlu.

„K Antonínku mají oba velice vřelý vztah. Místo objevili, když jezdívali k příbuzným do nedalekého Uherského Ostrohu. Jakmile jim čas v průběhu roku dovolí nebo jsou zrovna poblíž, rádi se na našem poutním místě zastavují,“ řekla starostka Blatnice pod Svatým Antonínkem Svatava Blahynková.

Ta měla čest snoubence oddat. Navíc byla dlouho jediná, kdo o plánované svatbě věděl. Herci začali veselku řešit zhruba dva měsíce předem. Matrikářka se jména snoubenců dozvěděla ale teprve pár dní před obřadem, kdy přijeli vytížení herci podepsat potřebné formální náležitosti.

V jejich velký den dorazili spolu se všemi svatebčany k blatnickým búdám, které stojí na začátku vinařské obce Blatnice pod Svatým Antonínkem.

Tam na ně už čekali muzikanti z dechové hudby Blatničanka. Ti však netušili, komu vlastně budou hrát. O to větší to pro ně bylo překvapení. Všichni svatebčané spolu s kapelou se pak v naprosté tichosti, aby mohli snoubenci rozjímat, odebrali nahoru na kopec po poutní cestě obklopené vinohrady.

Mezi svatebčany nechyběly ani všechny děti známé dvojice. Přijeli i rodiče snoubenců a jedním ze svědků byl slavný herec Ivan Trojan. Samotný obřad se na Sv. Antonínku konal u tamní studánky. A všechno vyšlo na jedničku.

„Naštěstí se neobjevil nikdo, kdo by svatbu narušil,“ sdělila tamní starostka.

Novomanželům navíc přálo počasí. Den před svatbou totiž v okolí poutního místa hodně pršelo. První máj byl ale prozářený sluncem. Proto novomanželé z romantického prostředí vůbec nespěchali.

„Všichni jsme si po obřadu sedli do trávy, dechovka hrála a atmosféra byla úplně pohodová. Myslím, že si to moc užívali,“ doplnila Svatava Blahynková.

Potom se svatební výprava přesunula zpět do Modré, kde byli novomanželé ubytovaní. Ve stejný den, krátce před sňatkem hvězdné dvojice, se nedaleko kaple Sv. Antonína konala ale ještě jedna svatba. A ani v tomto případě nešlo o místní dvojici. Do společného života tam vykročili kameraman Michal Čeliš a redaktorka Martina Tlachová z České televize.