Sotva se u listnáče nenápadné tablo objevilo, ozvali se první nesouhlasné hlasy. „Městská zeleň by měla sloužit ke zvelebení centra města a ne k takovým účelům. Už před časem někdo snad na všechny stromy na náměstí rozmístil cedule s politickými hesly a podobiznami politiků. Pak to tu skutečně vypadá jako v tom cirkuse,“ zlobil se šestapadesátiletý Karel Navrátil z Uherského Hradiště. Profesorce hradišťského gymnázia se ale tablo i místo, kde je uložené, líbí. „Je to dobrý nápad. Beru to jako součást studentského života a děckám by se měla dát v tomto ohledu volná ruka. Naši studenti absolvují v současné době běhání po úřadech, protože chtějí umístit další tablo na celé budově gymnázia,“ poznamenala pedagožka Miroslava Poláková.

Má studentské tablo opřené o strom svoje místo nebo je to nevhodné? Zapojte se do diskuze pod článkem, vaše názory nás zajímají.

O tom, kdo „tajemné tablo“ na stromě v centru města povolil, oslovení úředníci téměř nic neví. „Skupinka studentů přišla na odbor životního prostředí s dotazem ohledně umístění tohoto tabla. Vzhledem k tomu, že tablo není umístěno způsobem, který by strom poškozoval, tak jsem jim sdělil, že by jejich záměru nemělo nic bránit. Povolení mého odboru nebylo v tomto případě na místě. Kvůli záboru veřejného prostranství se ale zřejmě budou muset obrátit na odbor dopravy,“ poznamenal Květoslav Fryšták z Odboru životního prostředí v Uherském Hradišti. Pracovnice odboru dopravy ale o případném povolení neví. „U nás o to nikdo nežádal, a k povolování takových záležitostí nejsme kompetentní. Zkuste se poptat na odboru majetku města,“ doporučila Marie Švecová z odboru dopravy. Ani tam však o tablu nic nevěděli. „Prozatím nás o umístění tabla nikdo nepožádal. My bychom mohli v takovém případě zvažovat nájem za využitý prostor. V případě, že se tady žádost objeví, zkontaktuji odbor životního prostředí se žádostí o potřebná vyjádření, a projednali bychom další postup,“ sdělil vedoucí Odboru správy majetku města Karel Lecián. Vysvětlení „Záhady“ nakonec poskytla jedna ze spoluautorek tabla Veronika Krystová. „Mluvili jsme s panem Fryštákem z odboru životního prostředí a architektem města Holým. Od nich jsme souhlas dostali,“ uvedla Krystová.

Umístění cedulí s tvářemi politiků a politickými hesly měli před nedávnem iniciátoři od úřadů povoleno. Neznámý „škůdce“ ale přes noc plakáty přelepil vlastními hesly. Do hledání po pachateli „přelepu“ se zapojili i městští strážníci. „Pachatele se nám ale najít nepodařilo,“ podotkl velitel strážníků Jaroslav Ježo.