Stěžovatelům ovšem nevadila tabule s vydařenou fotografií studentů, nýbrž především skutečnost, že se cedule objevily u městské zeleně. „Mě se to tablo hodně líbí. Myslel jsem, že do města skutečně přijíždí cirkus. Až když jsem chtěl zjistit, kdy se hraje představení, všiml jsem si, že se jedná o tablo. Zpočátku mi trochu vadilo, že se cedule objevily u stromů. Je ale pravdou, že za pár dní zmizí. Obecně si ale myslím, že by na městskou zeleň lidé žádné plakáty neměli lepit ani pokládat,“ tvrdí Richard Říha z Uherského Hradiště. Většině oslovených lidí se tablo jeví jako vydařené. „Podle mě je velmi originální. Je to výborný nápad, takto se nechat vyfotit,“ ocenila snahu studentů Ingrid Surá. Článek o tablu však vyvolal bouřlivou a rozzlobenou diskusi na webu Slováckého deníku. Kritici textu evidentně pojali text jako útok na snahu studentů.

„Tak tohle je fakt trapas… Jako je pravda, že je Hradiště malé město, ale snad i tak se tady dějí zajímavější věci, ne?? Možná by nebylo špatné zeptat se třeba toho stromu, jak se mu to líbí… Hej, mistře Strome, vadí Vám tablo na vašem roztomilém kmínku?? Neškrtí Vás to náhodou někde? Kdyby Vám způsobilo nějakou oděrku, tak můžeme žalovat gympl a vysoudit nějaké prachy. A pak Vám za to koupíme nové listí, které Vám dáme nastřelit, he?,“ napsala na web pisatelka podepsaná jako „crazy lady“.

Jiní pisatelé zase vidí za textem účelový článek, který nebývalým způsobem toto tablo zviditelnil. V diskusi se objevily i názory vyzývající ke svobodě slova a právu na názor. Umístění „cirkusového“ tabla měli studenti povoleno i od úřadů. „Byli za mnou i za architektem Holým. Upozornili jsme je, že nesmí zeleň poškodit,“ upřesnil Květoslav Fryšták z hradišťského městského odboru životního prostředí.

Studentů se zastává i profesorka Gymnázia Uherské Hradiště Miroslava Poláková. „Patří to k jejich studentskému životu. A to tablo se mi zdá velmi zdařilé,“ netají své sympatie ke studentům profesorka. O tom, že většině lidí se tablo líbí dokládá i anketa na webu Deníku, kde drtivá většina hlasujících aktivitu podpořila. Někteří kritici v diskusi upozornili, že k hyzdění města dochází především nepovoleným vylepováním plakátů na skříně elektrorozvodů, nádražní objekty a zídky.

„Takové případy řešíme poměrně často. V průměru se nám daří odhalit jednoho hříšníka měsíčně. Nejčastěji se nepovolené výlepy objevují na plakátovacích plochách, kde nepoctivci přelepují oficiálně umístěné informace. Dalším místem nepovolených výlepů bývá nejčastěji okolí vlakového a autobusového nádraží,“ poznamenal zástupce velitele uherskohradišťských strážníků Vlastimil Pauřík.

Čtěte také:

Mohou stromy v Hradišti sloužit i k propagaci?

Když jsou debatující v zajetí emocí