„Z Hradiště přišel asi kolem šesté hodiny večerní, proto jsme se rozhodli, že prohlídku města necháme až na nedělní ráno,“ uvedla Marcela Herinková, která se o Zohnera ve Zlíně starala. Dodala, že Švýcar navštívil 21. budovu, kde si prohlédl Baťovu pojízdnou kancelář, zámek a také Baťovu vilu. Podle Herinkové, se poutníkovi město velmi líbilo. Protože musí každý den splnit určitý harmonogram, vyrazil kolem jedenácté opět na cestu.

Ačkoliv má za sebou už více než tisíc kilometrů, stále neztrácí smysl pro humor. „Vyzkoušejte, jak je ten batoh těžký. Váží asi patnáct kilo. A přitom tam nemám velice nic. To asi dělá ten kartáček na zuby a pasta,“ zavtipkoval Zohner těsně před tím, než vyrazil.

O to, aby si měl po namáhavém dni kde odpočinout a blíže se seznámil s místními tradicemi, se po celou dobu jeho putování po Moravě starají Centrála cestovního ruchu Východní a Jižní Moravy a také sdružení Beskydy – Valašsko.

„Cesta po našem území by mu měla trvat asi jen dva týdny. Pak by měl pokračovat do Polska,“ popsala ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Dana Daňová. Poznamenala, že svou pouť odstartoval Zohner už 16. prosince loňského roku na slavném benátském náměstí Svatého Marka. Do cíle své cesty, kterým je ruský Petrohrad, by se měl podle plánů dostat letos asi v polovině října.

Znovuobjevení Jantarové stezky, cesty z Benátek do Petrohradu, je projektem, u jehož zrodu stál rakouský historik a projektový manažer Richard Resch. Ten na základě svých výzkumů a poznatků dalších badatelů zanesl podobu Jantarové stezky do aplikace Google Maps.

Fotografie, zážitky a osobní poznatky budou po ukončení jeho výpravy zveřejněny v cestopise. Vznikne také prezentace fotek a putovní výstava, která se bude konat na vybraných místech evropské Jantarové stezky.