Co předcházelo strašlivému činu, při kterém byl pořezán i pětiletý bratr oběti, stále zahaluje rouška tajemství. Podezřelý osmadvacetiletý muž byl sice obviněn z vraždy a pokusu o vraždu, další informace ale policisté nechtějí sdělit.

„Pořád nemůžu uvěřit, že se to stalo,“ kroutila hlavou starší paní, která v pondělí dopoledne u místa tragédie zapalovala svíčku. „Plyšáci, panenka, myslím, že by se malé líbili,“ dodala se smutným úsměvem.

Podle staroměstského starosty je vznik pietního místa hezkým gestem sousedů. Město podle něj nic podobného nechystá. „Rodině samozřejmě chceme vyjádřit upřímnou soustrast, nebudeme do toho ale nijak zasahovat. Je to hrozně smutná věc a popravdě nechceme ještě víc jitřit emoce,“ nechal se slyšet Josef Bazala.

Ani v tamním kostele se zatím žádná pietní akce nekonala. „Zvláštní mši nechystáme, během tohoto týdne ale zařadíme tuto nešťastnou událost do přímluv při bohoslužbách,“ uvedl staroměstský farář Miroslav Suchomel.

Podle informací Slováckého deníku již měl být zraněný chlapec z Uherskohradišťské nemocnice propuštěný do domácího léčení. Dobrou zprávu ale není možné ověřit.

„Jedná se o malé dítě, takže bez souhlasu rodiny k případu nemůžu nic bližšího sdělit,“ uvedla mluvčí nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Kolem vyšetřování otřesného činu padá mnoho otázek, ty však zůstávají bez odpovědí. Už bylo možné otce vyslechnout? Přiznal se? Byl pod vlivem drog? Sdělil motiv? Mohl spáchat čin někdo jiný?

Policisté naposledy o víkendu prozradili, že byl obviněn a vzat do vazby otec mrtvé holčičky, v pondělí ale na další informace uvalili embargo.

„Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nebudeme poskytovat podrobnější informace. Sdělíme je po ukončení vyšetřování,“ konstatovala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Co se stalo?K tragédii došlo ve čtvrtek 28. září v bytovém domě v ulici Michalská ve Starém Městě. Osmadvacetiletý muž měl nožem zabít svou ani ne tříletou dceru a pořezat pětiletého syna. Údajně neunesl, že se s ním jeho žena rozvádí a našla si jiného partnera. Za vraždu a pokus o vraždu mu hrozí dvacet let vězení nebo výjimečný trest.