Zatímco David Vacke se ujal režie, Jitka Hlaváčová je součástí týmu autorů choreografie tanečních čísel.

„Taneční divadlo je žánr, se kterým se děti nesetkávají běžně. Vnímat příběh vyprávěný pohybem a tancem je možná v něčem náročnější, ale zároveň jde o zážitek emočně velmi pestrý a vzácný. Ověřili jsme si to již u Zatoulaných pohádek, a věřím, že podobně vřelých reakcí se dočká i Svět hraček, a že také zaujme nejen děti, ale i jejich rodiče,“ uvedl David Vacke.

Příběh vypráví o malém chlapci jménem Rudolf, který žije ve „svém“ světě, tráví hodiny na tabletu, nechce si s nikým hrát a nikoho poslouchat. Jednoho dne narazí na oživlou panenku Káťu, která se rozhodne Rudolfovi otevřít oči a provést ho světem hraček.

Po cestě se setkává s roboty, pastelkami, včelkami, vojáčkem nebo koníkem. Postupně zjišťuje, že se hračky, podobně jako děti, nechovají vždy správně. Společně se s panenkou Káťou snaží hračky napravit a uvědomuje si, že by i své chování mohl vylepšit.

Program chce svojí moderní a zábavnou formou poukázat na mravní, společenské

a socializační dovednosti dítěte. Je určen především pro děti mateřských škol a žáky 1. stupně základních škol. Letos v květnu by měl být pořad premiérově uveden v Divadle Bolka Polívky v Brně. Premiéra bude zároveň benefičním představením, přičemž zakoupením vstupenek přispějete na Vojenský fond solidarity, který VUS Ondráš dlouhodobě podporuje.