Úderem 15. hodiny na věži boršického kostela, zasvěceného sv. Václavovi, vstupuje branou do Dvora pod Starýma Horama družina rytířů z malenovické šermířské a divadelní společnosti Malberg a scénického tance Malartes ze Zlína, doprovázejíce světce Martina alias Karla Leitocha v rudém plášti, nikoliv ale na bílém koni.

„Já byl jako starý voják řadu let průvodcem sv. Martina po evropských zemích. Vybojoval jsem s ním nejednu válku, než se Martin rozhodl státi se biskupem,“

svěřuje se voják v rudém plášti Jan Červinka.

Bílý kůň sv. Martina padl při přechodu Alp, když závodil s Hanibalem, kdo ty Alpy překoná rychleji. Jan Červinka v roli vojáka vypráví lidem, jak se stal Martin díky svému soucitu legendou.

„Za jednoho mrazivého večera jsem se vracel na koni do vojenského tábora. Na cestě potkal zimou se třesoucího žebráka, který ho prosil o almužnu. Protože Martin u sebe neměl peníze, ani jídlo, chopil se svého důstojnického pláště, mečem jej rozetnul a polovinu z něj vhodil žebrákovi, aby se zahřál,“ zavzpomíná Jan Červinka zážitek na dobrotu sv. Martina.

Téměř 25 tun potravin darovali potřebným lidé ve Zlínském Kraji při potravinové sbírce
Lidé ve Zlínském kraji darovali potřebným ve sbírce 25 tun potravin a drogerie

Poté předvedli členové jeho doprovodu dobové souboje rytířů, boršický duchovní správce P. Anton Kasan požehnal mladým vínům ročníku 2023, která zrála jen několik týdnů. Slavnostního aktu, kterým bylo žehnání svatomartinských vín se zhostil zkušený vinař, a to místostarosta Boršic Michal Výstup.

Poté, co dochází k odšpuntování a požehnání svatomartinských vín, přesunují se návštěvníci slavnostní akce ke zbrusu nově otevřenému kompletnímu vinařskému provozu. Ten dostává předčasně jako vánoční dar od svého tatínka, Petra Gottwalda, jeho syn Ondřej.

Když boršický kněz P. Anton Kasan požehná novému objektu na výrobu vína, zúčastňuje se spolu s Petrem Gottwaldem, Ondřejovým tátou, ale i místostarostou Boršic, Michalem Výstupem, ke slavnostnímu přestřižení dostatečně silného a dlouhého letorostu révy vinné, který nahrazuje symbolickou pásku.

Poté už nastává to nejdůležitější. Pozvání vzácných hostů do nového objektu na výrobu vína, v němž mohli vinný mok ochutnat. „Nová vinařská provozovna je vybavená moderní technologií, abychom ji měli pod jednou střechou. Návštěvníci tu obdivovali velké nerezové tanky, které pojmou až 40 kubíků vína,“ svěřuje se Ondřej Gottwald, certifikovaný sommelier, který ve Vinařství pod Starýma Horama plní funkci sklepmistra či technologa.

„Rytíři vína ze Dvora pod Starýma Horama udělují svou rytířskou ctí starobylé právo vinaři Ondřejovi. Dbej ctností práv vinařských v novém vinařském domě a jen skvělá vína zde v život uváděj. Léta páně 11.11.2023,“ toliko bylo na zvláštní tabulce sděleno Ondřeji Gottwaldovi.