„I když se v Uherském Hradišti už čtvrtým rokem neplatí žádný poplatek ze psů, na zkvalitnění zázemí pro chovatele psů město stále pracuje a také na ně každoročně vynakládá nemalé finanční prostředky,“ vyjádřil se starosta města Stanislav Blaha.  Nový výběh na Svatováclavské stál při sečtení veškerých nákladů skoro čtvrt milionu korun.

Kladina i čůrací sloupky

Nové psí hřiště nabízí překážky pro volný výcvik psů, slalom, přeskokové překážky a kladinu. Nechybí mu ale ani „čůrací“ sloupky, stojan na sáčky na psí exkrementy a koš. Pro páníčky jsou k dispozici také dvě lavičky k sezení.

FOTOGALERIE: Podívejte se, jak vypadá nové psí hřiště v Uherském Hradišti

Fotogalerie: Nový psí výběh v ulici Svatováclavská v Uherském Hradišti

„Ve městě jsou zřízena ještě tři další oplocená prostranství pro venčení psů s prvky pro volný výcvik, a to v lokalitě Mojmír na konci ulice Revoluční, v místní části Jarošov na sídlišti Markov a v Sadech vedle fotbalového hřiště,“ přiblížil mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma.

Uvažují o dalším

Podle radnice jsou všechny tyto plochy pejskaři hojně využívány. „Nejen u nového výběhu pro psy, ale i obecně apelujeme na majitele psů, kteří prostory využívají, aby byli ohleduplní k ostatním a udržovali zde pořádek. Pokud jejich psi s oblibou hrabou, měli by majitelé uvést povrch do původního stavu, jinak je to velmi nebezpečné,“ podotkl místostarosta města Čestmír Bouda.

Pro velkou oblibu psích výběhů město uvažuje o zřízení dalších. „Nevylučujeme například oplocení dalšího prostranství pro volný výběh psů, a to na sídlišti Východ,“ uvedl mluvčí.

Vybrali jsme pro vás: