Přesvědčit se o tom mohlo v podvečer svátku sv. Štěpána na sedm set padesát posluchačů, kteří si v historicky cenných prostorách majestátní velehradské baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje nenechali ujít koncert s vysokou uměleckou a interpretační úrovní.

Hradišťan s primášem Jiřím Pavlicou a zpěvačkou Alicí Holubovou si na něj pozval českého písničkáře, zpěváka, kytaristu známého svým osobitým humorem a chytlavými písničkami.

„S Pavlem jsme koncertovali v různých místech České republiky. Dnes jsme jej doprovodili při písničkách iBůh, Strom, Dubový stůl a dalších moderních písních, nepostrádajících humor a duchovní obsah. Několik písniček zapíval Pavel sólově,“ okomentoval Jiří Pavlica vystoupení devětatřicetiletého českého písničkáře.

Ten se nechal slyšet, že na Velehradě  koncertoval s Hradišťanem dvakrát, v parku i ambitu poutního areálu zpíval také dětem i mládeži a koncem letošního srpna byl hostem hudebního festivalu Šroubek.

„Jsem velice poctěn tím, že mě Hradišťan při zpěvu písniček doprovázel, že na koncertu zazněly v jeho doprovodu písničky z mého alba iBůh. Je to sbírka modliteb současného člověka, od polohy vážné až po legraci. Bůh má určitě smysl pro humor a na mnoha místech mi pomohl,“ svěřil se Pavel Helan.

V podání Hradišťanu a Jiřího Pavlici zazněly s vědomím svátečnosti a výjimečnosti každé vteřiny písně ze dvou jeho posledních alb, a to Vteřiny křehké a Pozdraveno budiž světlo. „Dnes tu poprvé živě zazněla píseň Až se budeš bát z alba Vteřiny křehké. Ale zazpívali jsme zde i písně z posledního alba Pozdraveno budiž světlo, které tu při loňském koncertě nezazněly,“ svěřil se Jiří Pavlica.

Svatoštěpánský koncert vyvrcholil společným zpěvem koled muzikantů Hradišťanu i Pavla Helana, tedy těch na pódiu, se sborem všech posluchačů pod ním. Ti pak vzdali účinkujícím hold i poděkování potleskem vestoje.

„Jsem častým hostem Štěpánského koncertu, na nějž mě vždycky přiláká úžasný Hradišťan s Jiřím Pavlicou a jeho hosté. I letos byl mimořádně krásný.“ vylíčil své pocity Jiří Čunek, senátor Parlamentu ČR a hejtman Zlínského kraje.