Kostelní zvony se ve stejný čas rozezní po celém městě. Po požehnání vína knězem bude za účasti místních vinařů následovat folklorní program a ztvárnění legendy o svatém Martinovi a jeho plášti.

Poté už nastane to nejdůležitější – degustace vína. Na jednom místě bude možné ochutnat vína ze dvou desítek vinařství. Svatomartinských a mladých vín se objeví zpravidla 50 vzorků.

„Příjemná skutečnost letošního 16. ročníku je, že vychází na sobotu. Zveme proto všechny návštěvníky na Masarykovo náměstí do Uherského Hradiště už od samotného začátku. Sám se těším na to, čím nás letošní vína překvapí a které odrůdy či vinařství se zařadí mezi favority,“ poznamenal starosta města a předseda správní rady Regionu Slovácko Stanislav Blaha.

Individualisté vypustili do světa zhudebněné verše malujícího básníka Jiřího Salajky; listopad 2023
Individualisté vypustili do světa zhudebněné verše malujícího básníka Salajky

Stánky s jídlem se návštěvníkům otevřou již v 10 hodin. Jak je zvykem, na náměstí nebudou chybět stánky s převážně tradičními teplými pokrmy – husí či kachní maso v klasickém i moderním pojetí nebo husí vývar – kaldoun. Jen tak na chuť pak přijde vhod krajíc chleba s husí paštikou nebo se škvarkovkou. Nabízet tam budou i martinský pivní speciál od Jarošovského pivovaru.

Degustace vín i ochutnávka tradičních pokrmů bude probíhat u dřevěných domků na Masarykově náměstí. Pro pohodlí účastníků již několikátým rokem probíhá degustace vína systémem náramkového čipu s kredity a letos bude také částečné zastřešení akce stany.

Podrobné informace prosím sledujte na webu Slovácka pod odkazem www.slovacko.cz/zehnanivina.