Jedním z příkladů jsou novomanželé Ludmila Mráková z Dolních Bojanovic a Milan Myška z Vyškova, kteří se před časem vzali u hodonínského jezu. Místem jejich sňatku se stala výletní loď Konstancie.

„Je to místo prvního setkání. Navíc jsme chtěli svatbu venku, v přírodě. Dohodli jsme se, že ji nechceme ani na radnici, ani v kostele,“ potvrdili před časem novomanželé. Mladý pár se tak stal oficiálně první dvojicí, která se na Konstancii vzala, a to i přesto, že o svatbu na lodi už v minulosti projevily zájem dva jiné páry.

Stejně jako manželé Myškovi volí místo kostela či radnice přírodu i jiní. Od loňského roku stoupá popularita svateb na kopci Svatého Antonínka. „Zatímco vloni jsme zde oddali dva páry, letos jsme jich měli už pět. Nějak se to rozkřiklo,“ usmívá se Antonín Těthal, místostarosta Blatnice pod Svatým Antonínkem. Podle něj není pravidlem, že se v místech, kde se ročně koná několik poutí, berou pouze lidé, kteří pochází z Blatnice.

„První pár, který se na Antonínku vzal, byl původně na dovolené na myslivecké chatě. Tamní prostředí je opravdu nádherné. Kraj se jim nejspíš zalíbil. Myslím, že jim učarovala zdejší příroda,“ doplnil Těthal.

Přestože je výjimečné už samo místo sňatku, novomanželé nešetří ani dalšími nápady. Předposlední svatbu, která se na Antonínku odehrála, tak sledovalo několik desítek motorkářů. „Novomanžel je členem fanklubu motorek, takže přijelo na padesát silných strojů,“ zavzpomínal místostarosta. V loňském roce zase přijela od myslivecké chaty nevěsta na koni. „Musím říct, že obě svatby byly velice pěkné,“ pochválil.

Spatřit netradiční svatbu mohou i lidé, kteří zavítají ke Slovanskému hradišti na mikulčické Valy. „Máme tu tak čtyři, pět svateb ročně,“ říká starosta Mikulčic Josef Helešic. Na místě, kde se ročně oslavuje příchod věrozvěstů Cyrila a Metoděje se rovněž oddávají místní i přespolní páry. „Měli jsme tu svatbu páru z Hodonína ale i od Brna. Také letos se ještě jedna svatba uskuteční,“ potvrzuje. Důvod, proč mladí lidé volí právě mikulčické Valy, vidí jasně. Je jím především vztah k přírodě.

Netradiční svatbu už zažil také starosta Tvarožné Lhoty Jiří Uřičář, který v loňském roce oddal pár na rozhledně Travičná. „Novomanželé se chtěli podívat na život z vyšší perspektivy. Byla to víceméně taková symbolika,“ uzavřel starosta.

Čtěte také:

Deváté září snoubence neláká

Ano si řekli ve slovanských kostýmech