Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Svárov nově povede Radek Ondra

Na jedné straně spokojený pohled na složení zastupitelstva, na druhé vyčítavé pohledy, kroucení hlavou a uštěpačné poznámky na adresu Radka Ondry.

16.6.2017
SDÍLEJ:

Na ustanovujícím zastupitelstvu obce Svárov v tamním kulturním domě se stal novým starostou obce jednatřicetiletý Radek Ondra.Foto: Deník / Trubačík Vojtěch

Ačkoliv počasí v úterý 13. června nasvědčovalo tomu, že v přísálí kulturního domu ve Svárově bude na ustanovujícím zastupitelstvu po předčasných volbách dusno, modrá obloha a letní teploty byly to poslední, co některým návštěvníkům přeplněného sálu mohlo vadit. V napjaté atmosféře byl nakonec bez jakýchkoliv připomínek zvolen starostou obce jednatřicetiletý Radek Ondra a místostarostou Pavel Svízela, oba z vítězného seskupení v předčasných volbách Nová strana Svárov.

„S volbou jsem spokojen. Pokud Radek Ondra nepoleví a bude odvádět stejně dobrou práci, jako tomu bylo v předchozích letech, věřím, že jsme se vydali správným směrem. Teď už jenom doufám, že se co nejrychleji uklidní spory v dědině, které volby vyvolaly,“ nechal se slyšet těsně po odhlasování nového složení vedení Svárovan Josef Hubáček.

Volba starosty a místostarosty se totiž neobešla bez porodních bolestí. Do předčasných voleb kandidovaly pouze dvě strany, a to Starostové a Nezávislí (STAN) v čele s bývalou starostkou Věrou Matějkovou a Nová strana Svárov vedená Radkem Ondrou. Nejtěsnějším možným rozdílem čtyři ku třem získala většinu zastupitelů Nová strana Svárov a stala se tak vítězem voleb. Nedlouho poté však většina kandidátů STAN rezignovala na svoji funkci a v konečném důsledku dokonce hrozilo, že klesne počet zastupitelů v obci pod hranici pěti, což automaticky znamená další nové předčasné volby. Tomu nakonec zabránil Alois Jaromír Jurák a Josef Vyoral, kteří jako náhradníci za stranu STAN svůj mandát nesložili.

„Nesouhlasím s postojem Věry Matějkové, že je zbytečné být v opozici proti programu, který měla vítězná strana stejný, jako my. Naopak v tom vidím výhodu a snahu posunout a řešit záležitosti obce ve stejném duchu, jako tomu bylo doposud. Naše hromadné odstoupení by paralyzovalo obec, ale my potřebujeme některé věci řešit akutně,“ vysvětlil Josef Vyoral důvody, které jej vedly k zasednutí do nového šestičlenného zastupitelstva obce.
Jeho počet se nakonec zdá pro Radka Ondru jako výhra, na rozdíl od spekulací, že s jeho stranou usedne po volbách pouze jediný náhradník za STAN a budou tak držet křehký počet pěti členů zastupitelstva. „Jsem samozřejmě rád, že se tak náhradnici za stranu STAN rozhodli a doufám, že nám pomůžou v realizaci našich plánů na další rok a půl, který zde budeme působit,“ pochvaloval si.

Programové priority na jeho funkční období má přitom vyjasněny. „Mám před sebou tři hlavní úkoly. Jednak dokončit úpravy místního rybníku, konečně rozběhnout opravy části cesty na vrchu obce a dodělat sběrný dvůr. Záměrně se nejedná o záležitosti dlouhodobého rázu, ale o problémy, které můžeme stihnout vyřešit,“ poodkryl své plány Radek Ondra.

Krátce se s obyvateli ve funkci starostky rozloučila na zasedání zastupitelstva i odstupující Věra Matějková. „Protože se jedná o moje poslední vystoupení v roli starostky a zastupitelky Svárova, chtěla bych poděkovat všem spoluobčanům, kteří nás podporovali a pomáhali nám. Slibuji vám, že se určitě nepřestanu zajímat o veřejné dění ve Svárově. Přeji také novému zastupitelstvu mnoho úspěchů,“ dodala.

Autor: Vojtěch Trubačík

16.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jan Hemza.

Kauza Juřena: Expert podle soudu uvedl úmyslně nepravdu v posudku

Ilustrační foto.

Ve středu ve Slováckém deníku: Prvňáčci ze ZŠ v Hradčovicích

Kunovice kvůli naganskému expresu rozšíří prostory leteckého muzea

Pomalu se uzavírá osud bývalého vládního leteckého speciálu Tupolev Tu-154M, který dopravil české hokejisty coby vítěze olympijského turnaje z japonského Nagana v roce 1998 zpátky do Prahy.

Za podvodné půjčky může skončit ve vězení pětice lidí

Vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality v posledních dnech sdělil pěti lidem obvinění z trestného činu podvod formou spolupachatelství. Hlavní aktérkou případu byla čtyřicetiletá žena z Uherskohradišťska, která je navíc obviněna ze zpronevěry.

Sebral auto a pak ho dvakrát naboural

Po zloději aut, který neumí moc dobře řídit, pátrají už déle než měsíc dopravní policisté na Uherskohradišťsku. Pachatel v pátek večer 6. září v ulici Dolní v Ostrožské Nové Vsi ukradl u rodinného domu vozidlo značky Renault Chamade.

V Bílovicích pořizují fotopasti kvůli černým skládkám

Papíry, igelity, ale i staré pračky a nevyužitý nábytek. Už několik týdnů je pravidelnou týdenní náplní práce uklízecích čet v Bílovicích likvidovat černé skládky, které vznikají u kontejnerů tříděného odpadu u místní točny, ale také v samém areálu tamního sběrného dvora.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení