„Chceme tam vytvořit dva sály. Jeden z nich by sloužil jako bar s diskotékou, druhý pak jako víceúčelový sál pro konference, nebo například i pro potřeby organizátorského štábu festivalu Letní filmová škola,“ vysvětlil starosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský s tím, že oba sály bude oddělovat speciální zvukotěsná stěna.

Ředitel hradišťských Městských kin Josef Korvas prozatím neví, do jaké míry bude nájemce nových opravených prostor spolupracovat s jeho organizací. „Byli bychom rádi, abychom s nájemcem programově spolupracovali, například formou projekcí takzvaného Kinečka. Jedná se o promítání filmů pro menší skupiny lidí. Tyto projekce by se mohly uskutečnit v opravených prostorách,“ poznamenal ředitel Korvas.

Má zájem se spolupodílet na připomínkování smluv pro budoucího nájemce. „Poučili jsme se například z toho, že v době, kdy v tom prostoru fungovala diskotéka Barziko, docházelo ke znečisťování okolí kina a vandalství. Chtěli bychom, aby se na dohled u kina v budoucnu více dbalo,“ dodal Korvas.

Velitel městských policistů tvrdí, že v případě zahájení provozu v suterénu kina se na tato místa jejich pozornost skutečně zaměří. „Před nedávnem jsme tam nechali instalovat kameru. Pokud zahájí provoz nová diskotéka či bar, pak tento dohled ještě zvýšíme,“ slíbil Pauřík.

Na opravu suterénu kina Hvězda město vyčlení 10,4 milionu korun. Práce začnou ještě letos a skončí v červnu či červenci, před zahájením dalšího ročníku hojně navštěvovaného festivalu Letní filmová škola.