Žádná překvapení se tak nekonala a po dlouhá léta rozhádaná obec dostala do svého čela osobnosti, na kterých se bezprostředně po volbách všechny zainteresované strany shodly.

„Všechny naše předchozí dohody byly jednohlasně odsouhlaseny všemi zastupiteli, nikdo nebyl proti ani se nezdržel hlasování. Vše proběhlo naprosto v poklidu a bez emocí, za 25 minut jsme měli prakticky hotovo," konstatovala znovuzvolená starostka Ladislava Vlachynská.

Zastupitelstvo tak podle jejích slov může konečně pracovat na vytouženém stmelení obce a plnění volebního programu.

Starostové a nezávislí (STAN) vyhráli opakované volby v Sušicích v sobotu 14. března s celkovým ziskem 46,81 procenta hlasů. Potvrdili tak své vítězství z listopadu loňského roku. Jednalo se o třetí opakované volby od roku 2006. Současná starostka Ladislava Vlachynská coby jednička kandidátky STAN získala nejvíc hlasů. Podpořilo ji svým hlasem 187 voličů.

Na druhé pozici se umístilo hnutí Za společné Sušice, jemuž voliči v obci z podhůří Chřibů dali 38,1 procent hlasů. Obě seskupení mají v sedmičlenném zastupitelstvu shodně tři své členy. Jeden zastupitel reprezentuje hnutí Změny pro Sušice. Do zastupitelstva této obce se například nedostali lídři kandidátek Za společné Sušice Stanislav Šlechta, či Martin Rachůnek ze Změny pro Sušice.