Studentka pedagogické fakulty se do soutěže příhlásila sama. „Bylo to kvůli zážitkům a také změně. Nemůžu říct, že bych věřila, že se dostanu do finále, ale doufala jsem v to. Zastávám totiž názor, že člověk dosáhne všeho, čemu opravdu věří. To mě naučila maminka a v průběhu života, když jsem se začala sama živit a byla odkázaná jen sama na sebe, přišla jsem na to, že je to pravda,“ říká Opplová o svém úspěchu.

Nervózní byla podle svých slov jen u volné disciplíny, kde zpívala oblečená do kabaretního kostýmu. „Užívala jsem si to, něco podobného člověk nezažívá každý den.“

Opplová se při soutěži s modelingem nesetkala poprvé. „Dělat modelku jsem začala ve čtrnácti letech, ale pak jsem přestala a znovu jsem se k tomu vrátila až se začátkem studia na vysoké škole, kdy to pro mě byl způsob, jak si rychle přivydělat. Přesto se za modelku nepovažuji,“ vysvětluje studentka, kterou v půlce ledna čeká společné soustředění všech finalistek v Mexiku.

Přestože její rodina žije na Slovácku, pochází původně z Čech. „Narodila jsem se na Mělníku a bydleli jsme v Kralupech nad Vltavou. Na střední školu jsem ale šla do Luhačovic a rodiče se pak přestěhovali do Hradčovic, protože maminka vždycky chtěla do domečku na Moravě,“ prozrazuje Opplová.

Její rodina ji podporuje. „Samozřejmě měli radost. Doteď to bylo spíš skrz studium. Byli rádi, že jsem byla přijatá na vysokou školu, nebo když jsem udělala zkoušku. Modeling jsme nikdy moc neřešili, ale přesto jsou nadšení.“

V Luhačovicích studovala tato dvacetiletá dívka management a podnikání v umění a v reklamě, nyní na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně studuje speciální pedagogiku a výtvarnou výchovu pro základní školy. Většinu času proto i kvůli brigádě tráví v jihomoravské metropoli. „Školu kvůli soutěži nechci přerušovat, chci se s tím poprat. Bude to sice náročnější, ale škola je pro mě hodně důležitá, a miss mi ji rozhodně v žebříčku hodnot nenahradí,“ uzavřela Opplová.

Dominika Opplová se narodila na Mělníku, ale od patnácti let žije na Slovácku. V únoru oslaví jednadvacáté narozeniny, má tři vlastní sestry. Mezi její zájmy patří hlavně umění, pes Kiwi, škola, hudba a literatura. V současnosti studuje na Masarykově univerzitě.