VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti Stojanova gymnázia se učí poznávat sami sebe

Velehrad /FOTOGALERIE/ - Dobrovolnictví v praxi v Archeoskanzenu a v biocentru Živá voda na Modré, na hradě Cimburk a na statku Zikmundov v Chřibech, ale také „výzva radosti". To bylo náplní v pátek skončeného a velmi vydařeného třídenního kurzu osobnostního rozvoje studentů 3. ročníku Stojanova gymnázia Velehrad, který vedli instruktoři z Domu Ignáce Stuchlého ve Fryštáku.

20.5.2015
SDÍLEJ:

Studenti 3. ročníku Stojanova gymnázia přiložili ruce k dílu ve skanzenu i v biocentru Modrá. Foto: DENÍK/Zdeněk Skalička

„Projekt osobnostního rozvoje je ojedinělý a výjimečný ve formě, v níž jej v gymnáziu realizujeme. V této podobě není uplatňován na žádné jiné škole v České republice," uvedl Michal Jahn, garant projektu na Stojanově gymnáziu. Objasnil, že vzdělávací ústav se snaží vést žáky k uvědomění si sebe sama a svých možností, od toho pak odvíjet svůj další rozvoj, uvědomění si, v čem každý z nich může být prospěšný celku. Důraz je položen také na vzájemnou kooperaci a pomoc druhému. Akce zmíněného projektu jsou rozplánovány na celou dobu čtyřletého studia, zejména pak v prvním až třetím ročníku. „Cílem projektu je pomocí formačního setkání umožnit sebepoznání a na jeho základě utvářet svůj vztah k sobě, k ostatním lidem a světu u věřících žáků, ale i vztah k Bohu," vysvětlil Michal Jahn.

„Právě skončený kurz, zaměřený tematicky na Mé okolí, co v něm znamenám a jak mohu být užitečný, navázal na třídenní podzimní kurz, jehož téma bylo Já a svět aneb Mysli globálně – jednej lokálně," objasnila lektorka Anežka Plintovičová.

Součástí kurzu osobnostního rozvoje byla Výzva. Studenti měli za úkol udělat co nejvíce lidí šťastnějšími. Forma a cílová skupina byla zcela na nich, takže navštívili staroušky v Domově pro seniory v Uherském Hradišti, aby jim přinesli trochu radosti a úsměvů.

„Studenti třetího ročníku Stojanova gymnázia odvedli ve skanzenu i v areálu Živá voda kus práce. Beze zbytku naplnili téma jednoho ze tří dnů kurzu, který nesl název Jak mohu pomoct svému okolí," pochválil velehradské gymnazisty Martin Salák, instruktor z Domu Ignáce Stuchlého ve Fryštáku. Souhlasně mu přikyvoval správce Archeoskanzenu Modrá Lubomír Sláma s šéfem biocentra Živá voda Jiří Kroča.

Stojanovo gymnázium Velehrad na začalo na Projektu osobnostního rozvoje spolupracovat s Domem Ignáce Stuchlého ve Fryštáku v roce 2011. Jeho pracovníci se v rámci projektu Orientačních dnů zaměřují na rozvoj hodnotové orientace žáků v oblasti trvale udržitelného rozvoje a environmentální výchovy.

Autor: Zdeněk Skalička

20.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slavit a otevírat šampaňské mohla základna ODS Zlínského kraje, která se na výsledky voleb přesunula do komunitního Cafe 21 v Uherském Hradišti. Lídr kandidátky Stanislav Blaha se totiž stal poslancem.
14

Zlínská ODS zapíjela poslanecký mandát šampaňským

Ondřej Benešík. Ilustrační foto.

Benešík: Volební výsledek je pro KDU-ČSL daní za nepopulární politiku strany

Fotili jste se u voleb? Pošlete nám svoji fotku a my ji zveřejníme

Máte fotku, jak letos volíte? Pošlete nám ji na editori.zlin@denik.cz, rádi vám ji zveřejníme na našem webu a ty nejlepší i tištěném vydání.

Ve Zlámanci i Březolupech došli k volbám v krojích

FOTOGALERIE / Hodová chasa v čele se stárky Jiřím Vyoralem a Martinou Fuskovou navštívila v krojích volební místnost ve Zlámanci, kde se již tradičně konají hody uprostřed volebního klání.

Orel královský i mořský zemřeli na otravu

Otravy karbofuranem asi nejvíce trápí ornitology na Slovácku. Tímto způsobem zemřel letos třeba vzácný orel královský. Jeho tělo našli ornitologové nedaleko Havřic. Nedlouho po tom objevili o několik kilometrů dále tělo orla skalního. 

Dárci krve převzali na hradišťské radnici Zlaté kříže

Nebýt statečného a obětavého dárce krve, už 37 let by nebyla na světě. „Po porodu mého dítěte nastaly komplikace, ale díky dárci krve tady nezůstal manžel se dvěma malými dětmi sám. Proto si dárců krve velice vážím a děkuji jim za všechny lidi, kterým zachránili život, nebo jim vrátili zdraví,“ svěřila se Alena Gajdůšková, pacientská ombudsmanka a první viceprezidentka Svazu pacientů České republiky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení